Novinky

  • 14.01.2019 Neutral Na autosalonu v Detroitu byla dnes představena nová Toyota GR Supra

  • 11.01.2019 Neutral V anglickém Birminghamu byla zahájena významná výstava Autosport International

  • 09.01.2019 Neutral Opel zveřejnil první snímky nového modelu Zafira Life

Facebook Instagram

Audi navrhlo elektromobil pro animovaný film

Audi navrhlo elektromobil pro animovaný film

V hlavních rolích Will Smith a elektrický supersport

Automobilka Audi navrhla koncepční vůz pro animovaný film Spies in Disguise (v české distribuci pod názvem Špioni v převleku). Při navrhování virtuálního elektromobilu, pojmenovaného RSQ e-tron, neměli designéři téměř žádné hranice.

Vůz je navržen tak, aby představoval budoucnost mobility na naší planetě. Audi jej navrhlo v úzké spolupráci s Blue Sky Studios, dceřinou firmou společnosti Twentieth Century Fox. Hraje hlavní roli spolu s agentem Lancem Sterlingem, s nímž tvoří dokonale se doplňující dvojici. Kromě vychytávek pro agenty nabízí i zcela autonomní jízdu a další inteligentní asistenční systémy.

Vůz vznikne pouze ve virtuálním světě a není v plánu jej přetvořit ve skutečný model. „Audi vytváří design digitálně, bez ohledu na to, zda se jedná o animovaný film nebo proces návrhu reálného modelu,“ říká Frank Rimili, vedoucí třetího studia pro vnější design ve společnosti Audi AG. „V designu značky Audi se snoubí digitální vizualizační metody s řemeslnou precizností. Díky tomu lze i při vývoji virtuálního koncepčního vozu, jakým je Audi RSQ e-tron, precizně realizovat futuristické stylistické prvky.“

„Audi a Twentieth Century Fox úspěšně spolupracují již dlouho dobu. Našemu partnerovi Audi se v akční komedii Špioni v převleku podařilo geniálně vkročit do světa animovaného filmu. Vůz Audi RSQ e-tron jsme vyvinuli společně. Pro hlavní postavu Lanceho Sterlinga je ideálním automobilem, který je na míru střižený pro práci agenta a zároveň reprezentuje elektrickou mobilitu made by Audi,“ tvrdí Erin Williamsová, viceprezidentka společnosti Twentieth Century Fox, odpovědná za marketingová partnerství.

Spolupráce Audi a filmového studia bude pokračovat i v roce 2019, kdy se stejnými představiteli natočí ještě krátký film. Bude mít premiéru v září příštího roku a hlavní role se zhostí Will Smith. 

 

 

Komentáře ke článku

reklama
reklama