Novinky

  • 29.05.2020 Bad Renault má propustit 15 000 zaměstnanců, z toho 4600 ve Francii

  • 28.05.2020 Bad Desátý ročník Silk Way Rally ve dnech 2. až 11. července byl definitivně zrušen

  • 28.05.2020 Bad Automobilka Nissan se loni po 11 letech opět propadla do ztráty

Facebook Instagram

Porsche chce razantně zvýšit zisky

Porsche chce razantně zvýšit zisky

Pomůže k tomu optimalizace výroby elektromobilů

Automobilka Porsche plánuje v příštích osmi letech zvýšit svůj hrubý provozní zisk o šest miliard eur. K vysokému cíli se chce dostat zefektivněním operačních procesů mezi vývojem a produkcí svých elektrických modelů.

Do roku 2025 to znamená navyšovat každý rok zisk o v průměru 750 milionů eur. Docílit toho chce několika kroky, mezi něž patří zefektivnění výroby, snížení nákladů nebo i jiné druhy podnikání.

Porsche bylo nuceno tyto kroky učinit vzhledem k vysokým nárokům na elektromobilitu od koncernu Volkswagen. Pro ten je elektormobilita na prvním místě a jeho značky musejí masivně investovat do vývoje.

A elektromobily znamenají pro automobilky menší zisky, než jaké jsou z automobilů se spalovacím motorem. Například velmi očekávaný elektromobil Taycan je na výrobu o 6 až 10 tisíc euro dražší než obdobný model se spalovacím motorem.

Do roku 2022 musí Porsche investovat do vývoje elektromobilů šest miliard eur. Automobilka přitom nechce zvýšené náklady přenášet na zákazníky a proto hledá úsporu jinde. A ač to tak na první pohled nemusí vypadat, pro koncern Volkswagen jde o nejvíce profitující značku. Jen za loňský rok generovalo Porsche čistý zisk přes čtyři miliardy eur.

Komentáře ke článku