Novinky

  • 18.10.2019 Neutral Zelení chtějí v Německu prosadit rychlostní limity 130 km/h pro německé dálnice.

  • 17.10.2019 Neutral Korea chce do roku 2030 dosáhnout podíl 33 % prodeje elektrifikovaných vozidel.

  • 16.10.2019 Bad V Německu v posledních měsících dramaticky rostou ceny ojetých aut.

Facebook Instagram

Porsche chce razantně zvýšit zisky

Porsche chce razantně zvýšit zisky

Pomůže k tomu optimalizace výroby elektromobilů

Automobilka Porsche plánuje v příštích osmi letech zvýšit svůj hrubý provozní zisk o šest miliard eur. K vysokému cíli se chce dostat zefektivněním operačních procesů mezi vývojem a produkcí svých elektrických modelů.

Do roku 2025 to znamená navyšovat každý rok zisk o v průměru 750 milionů eur. Docílit toho chce několika kroky, mezi něž patří zefektivnění výroby, snížení nákladů nebo i jiné druhy podnikání.

Porsche bylo nuceno tyto kroky učinit vzhledem k vysokým nárokům na elektromobilitu od koncernu Volkswagen. Pro ten je elektormobilita na prvním místě a jeho značky musejí masivně investovat do vývoje.

A elektromobily znamenají pro automobilky menší zisky, než jaké jsou z automobilů se spalovacím motorem. Například velmi očekávaný elektromobil Taycan je na výrobu o 6 až 10 tisíc euro dražší než obdobný model se spalovacím motorem.

Do roku 2022 musí Porsche investovat do vývoje elektromobilů šest miliard eur. Automobilka přitom nechce zvýšené náklady přenášet na zákazníky a proto hledá úsporu jinde. A ač to tak na první pohled nemusí vypadat, pro koncern Volkswagen jde o nejvíce profitující značku. Jen za loňský rok generovalo Porsche čistý zisk přes čtyři miliardy eur.

Komentáře ke článku