Novinky

  • 16.07.2019 Neutral V prvním pololetí Německo předstihlo v prodeji elektromobilů a plug-in hybridů Norsko.

  • 14.07.2019 Neutral Brit Lewis Hamilton z Mercedesu vyhrál VC Velké Británie F1 v Silverstone

  • 13.07.2019 Bad Členka německé SPD Ingrid Remmersová chce zákazat „přemotorované tanky“ SUV.

Facebook Instagram

Porsche chce razantně zvýšit zisky

Porsche chce razantně zvýšit zisky

Pomůže k tomu optimalizace výroby elektromobilů

Automobilka Porsche plánuje v příštích osmi letech zvýšit svůj hrubý provozní zisk o šest miliard eur. K vysokému cíli se chce dostat zefektivněním operačních procesů mezi vývojem a produkcí svých elektrických modelů.

Do roku 2025 to znamená navyšovat každý rok zisk o v průměru 750 milionů eur. Docílit toho chce několika kroky, mezi něž patří zefektivnění výroby, snížení nákladů nebo i jiné druhy podnikání.

Porsche bylo nuceno tyto kroky učinit vzhledem k vysokým nárokům na elektromobilitu od koncernu Volkswagen. Pro ten je elektormobilita na prvním místě a jeho značky musejí masivně investovat do vývoje.

A elektromobily znamenají pro automobilky menší zisky, než jaké jsou z automobilů se spalovacím motorem. Například velmi očekávaný elektromobil Taycan je na výrobu o 6 až 10 tisíc euro dražší než obdobný model se spalovacím motorem.

Do roku 2022 musí Porsche investovat do vývoje elektromobilů šest miliard eur. Automobilka přitom nechce zvýšené náklady přenášet na zákazníky a proto hledá úsporu jinde. A ač to tak na první pohled nemusí vypadat, pro koncern Volkswagen jde o nejvíce profitující značku. Jen za loňský rok generovalo Porsche čistý zisk přes čtyři miliardy eur.

Komentáře ke článku