Novinky

  • 14.01.2019 Neutral Na autosalonu v Detroitu byla dnes představena nová Toyota GR Supra

  • 11.01.2019 Neutral V anglickém Birminghamu byla zahájena významná výstava Autosport International

  • 09.01.2019 Neutral Opel zveřejnil první snímky nového modelu Zafira Life

Facebook Instagram

Toyota Guardian zaskočí v krizi za řidiče

Toyota Guardian zaskočí v krizi za řidiče

Dokázala by zabránit dopravní nehodě

Výzkumné centrum Toyota Research Institute (TRI) ukázalo na veletrhu CES v Las Vegas virtuální rekonstrukci nehody tří vozidel na dálnici. Cílem bylo prostřednictvím palubních kamer, senzorů a 3D animace demonstrovat, jak by jí šlo předejít pomocí automatického bezpečnostního systému.

Situace byla znázorněna na zkušební dráze za použití reálných aut a dálkově řízeného cíle v podobě měkké makety automobilu.

Náš testovací vůz jel dálniční rychlostí v ručním režimu a s vypnutým autonomním řízením, když shromažďoval data o nejrůznějších tunelech a mostech v oblasti sanfranciského zálivu. Když jsme si stáhli data z tohoto incidentu, položili jsme si otázku: Bylo by možné jeho následky zmírnit, případně mu zcela předejít, pokud bychom měli k dispozici Toyotu Guardian? Jsme toho názoru, že ano,“ uvedl Dr. Gill Pratt, generální ředitel TRI a partner Toyota Motor Corporation.

Technologie Guardian se vyvíjí jako automatický bezpečnostní systém, který je schopný fungovat buď s lidským řidičem, nebo s autonomním řízením.

Jak již oznámil Akio Tojoda na loňském veletrhu CES, Toyota má v plánu začlenit Guardian jako standardní součást všech platforem Toyota e-Palette, které automobilka připravuje pro trh MaaS (mobilita jako služba).

Komentáře ke článku

reklama
reklama