Novinky

  • 25.03.2019 Neutral Za polárním kruhem se testuje neobvyklý prototyp - Dacia Duster s elektrickým pohonem.

  • 22.03.2019 Neutral Bugatti plánuje luxusní limuzínu s legendárním jménem Royale a elektrickým pohonem.

  • 21.03.2019 Good Automobilky Toyota a Suzuki se dohodly na prohloubení spolupráce týkající se i Evropy.

Facebook Instagram

Toyota Guardian zaskočí v krizi za řidiče

Toyota Guardian zaskočí v krizi za řidiče

Dokázala by zabránit dopravní nehodě

Výzkumné centrum Toyota Research Institute (TRI) ukázalo na veletrhu CES v Las Vegas virtuální rekonstrukci nehody tří vozidel na dálnici. Cílem bylo prostřednictvím palubních kamer, senzorů a 3D animace demonstrovat, jak by jí šlo předejít pomocí automatického bezpečnostního systému.

Situace byla znázorněna na zkušební dráze za použití reálných aut a dálkově řízeného cíle v podobě měkké makety automobilu.

Náš testovací vůz jel dálniční rychlostí v ručním režimu a s vypnutým autonomním řízením, když shromažďoval data o nejrůznějších tunelech a mostech v oblasti sanfranciského zálivu. Když jsme si stáhli data z tohoto incidentu, položili jsme si otázku: Bylo by možné jeho následky zmírnit, případně mu zcela předejít, pokud bychom měli k dispozici Toyotu Guardian? Jsme toho názoru, že ano,“ uvedl Dr. Gill Pratt, generální ředitel TRI a partner Toyota Motor Corporation.

Technologie Guardian se vyvíjí jako automatický bezpečnostní systém, který je schopný fungovat buď s lidským řidičem, nebo s autonomním řízením.

Jak již oznámil Akio Tojoda na loňském veletrhu CES, Toyota má v plánu začlenit Guardian jako standardní součást všech platforem Toyota e-Palette, které automobilka připravuje pro trh MaaS (mobilita jako služba).

Komentáře ke článku

reklama
reklama