Novinky

  • 24.01.2020 Good Škoda na ženevském autosalonu představí Octavii iV RS s plug in hybridním pohonem.

  • 24.01.2020 Bad Šéf odborů VW Osterloh požaduje kvóty EU pro nabíjecí stanice elektromobilů.

  • 24.01.2020 Good Alfa Romeo ke 110. výročí plánuje lehkou verzi Giulia GTA Special s 456 kW (620 k).

Facebook Instagram

McLaren se trendu SUV neúčastní

McLaren se trendu SUV neúčastní

Nicméně elektromobil je již na cestě

Pokud se dnes někoho zeptáte na současné trendy v automobilovém průmyslu, nebude to dlouho trvat a přijde řeč na SUV, crossovery, přinejmenším alternativní pohony. Popravdě dnes téměř každá automobilka již má ve svém portfoliu nějaký vůz tohoto typu, nebo ho alespoň chystá.

A týká se to opravdu všech. Kromě konvenčních automobilek už lze najít i první supersportovní SUV od Lamborghini nebo opravdu luxusní sedmimístný koráb od Rolls-Royce. Lidé si je kupují, protože v nich mají pocit bezpečí, hodně se toho do nich vejde a také značí určitou exkluzivitu. Ve světě supersportů je to, již podle zmíněného Lamborghini Urus, čím dál diskutovanější téma. Svůj vstup už plánuje i Ferrari a zraky zvědavců se nyní zaměřují také na ostatní výrobce v tomto segmentu. 

Jednou z diskutovaných automobilek je i britský výrobce McLaren. Ten již dříve vyjádřil nesouhlas s tímto trendem a nyní to šéfdesignér Mark Roberts opět potvrdil. Do SUV, případně crossoveru, na základě jednoho ze sportovních modelů se nepůjde a to ani přes velmi silný tlak současného trhu. Podle Robertse se v automobilce snaží nabídnout unikátní sportovní zážitek a s tím se filozofie vozů SUV prostě neslučuje. Nedokážou prostě nabídnout ten správný pocit za volantem, aby si zasloužily logo McLaren.

V čem automobilka trh však poslechne, je elektrický vůz. Dnešní technologie je již schopna nabídnout vzrušující požitek za volantem i s elektrickým pohonem. O nadcházejícím elektrickém vozu McLaren se toho zatím moc neví. Prý se ale ukáže už brzy. Představení na blížícím se ženevském autosalonu je ovšem velmi nepravděpodobné, vzhledem k tomu, že jsme neviděli ještě ani jeden grafický render nebo se dozvěděli nějaké dodatečné informace. Nezbývá nám tak nic jiného než čekat a vyhlížet další střípky informací.

Komentáře ke článku