Novinky

  • 15.10.2020 Good V Číně už šestý měsíc za sebou stoupl počet prodaných nových osobních automobilů

  • 11.10.2020 Good Triumfem Lewise Hamiltona (Mercedes) skončila VC Eifelu F1 na Nürburgringu

  • 11.10.2020 Good Český stát vybral na silničním mýtu v září rekordní částku 1,04 miliardy korun

Facebook Instagram

Alfa Romeo bude těžit ze spolupráce se Sauberem

Alfa Romeo bude těžit ze spolupráce se Sauberem

Dočkáme se konečně sportovního modelu?

Alfa Romeo má dobře našlápnuto. Po sedanu Giulia a SUV Stelvio dorazí také několik sportovních modelů. Minulý rok vstoupila automobilka s velkou slávou po třech dekádách opět do světa formule 1 s pomocí týmu Sauber. Toto spojení Italů a Švýcarů však není jen otázkou financí, ale přináší benefity i v oblasti techniky. Vývoj nových technologií totiž společnosti provádějí spolu a první ovoce to přinese již brzy.

Alfa Romeo Giulia Stelvio 2019

Podle serveru Piston Heads se totiž technologie společně vyvinutá pro závodní monoposty objeví v již zmíněných chystaných sportovních vozech Alfa Romeo. A podle posledních informací se jeden takový vůz objeví již na ženevském autosalonu, kde se podle mluvčího amerického zastoupení automobilky dočkáme dalšího kroku v evoluci italského designu a výkonu. Pokud tyto dvě informace spojíme dohromady, možná se už konečně blíží nástupce legendárního modelu GTV.

Podle automobilky má totiž nějaká inovace v současném portfoliu malou váhu. Hybridní Giuliu nebo Stelvio s technologií F1 tedy nečekejme. Vše se vystříbří až na ženevském autosalonu.

Komentáře ke článku