Novinky

  • 18.08.2019 Good Jan Kopecký vyhrál s Pavlem Dreslerem už poosmé prestižní Barum Czech Rally Zlín

  • 18.08.2019 Neutral BMW prodloužilo titulární partnerství s prestižní golfovou PGA TOUR o tři roky

  • 14.08.2019 Neutral Nástupce supersportu Audi R8 bude mít elektrický pohon od chorvatské firmy Rimac.

Facebook Instagram

Mercedes-Benz Concept EQV jezdil v Barceloně

Mercedes-Benz Concept EQV jezdil v Barceloně

První plně elektrická cesta studie MPV v městském prostředí

Mercedes-Benz Concept EQV krátce po své světové premiéře na autosalonu v Ženevě absolvoval první cestu v městském prostředí. V Barceloně prokázal, že elektrická budoucnost pro prémiová MPV s elektrickým pohonem může být realitou.

Mercedes-Benz EQV concept

Concept EQV v Barceloně veřejnosti ukázal své schopnosti v prostředí, pro nějž je především určen. Vůz je vhodný pro rodiny, sportovní nadšence a své uplatnění najde i jako hotelový shuttle.

Design konceptu zaujal mj. mřížkou chladiče s protaženým LED pásem, typickým pro rodinu EQ. V interiéru nabízí vysokou úroveň pohodlí a funkčnosti díky rozličným variantám vnitřní konfigurace.

Mercedes-Benz EQV concept

Concept EQV slibuje být řešením pro praktickou každodenní elektromobilitu. Mezi jeho technologické přednosti patří dojezd až 400 kilometrů a integrovaná funkce rychlonabíjení. To znamená, že energie potřebná k dojezdu na vzdálenost 100 kilometrů může být dobita za 15 minut.

Vůz má pohon předních kol kompaktní elektrickou pohonnou jednotkou o výkonu 150 kW. Elektrickou energii dodává lithio-ionový akumulátor o kapacitě 100 kWh umístěný pod podlahou, takže neomezuje vnitřní prostor pro cestující.

Sériový model, založený na konceptu EQV, představí Mercedes-Benz veřejnosti v září na autosalonu IAA ve Frankfurtu.

Mercedes-Benz EQV concept

Komentáře ke článku