Novinky

  • 14.08.2019 Neutral Nástupce supersportu Audi R8 bude mít elektrický pohon od chorvatské firmy Rimac.

  • 11.08.2019 Bad Volkswagen v USA sešrotuje 102 000 plně funkčních aut vykoupených po Dieselgate.

  • 09.08.2019 Neutral Lancia nečekaně prodala letos v Evropě zatím více aut než sesterská Alfa Romeo

Facebook Instagram

Fiat Concept Centoventi si dostavíte sami

Fiat Concept Centoventi si dostavíte sami

Demokratická odpověď na potřebu elektrické mobility

Podle šéfa koncernu Fiat-Chrysler Michaela Manleyho je pořízení elektromobilu pro běžné zákazníky stále příliš nákladné. Jak to Fiat chce v budoucnu změnit, ukazuje konceptem Centoventi, předváděným na ženevském autosalonu.

Fiat Centoventi

Pro snížení nákladů Fiat sází na maximálně zjednodušený design a omezenou základní nabídku variant. Místo toho, aby vyráběl desítky variant, bude tento elektromobil dlouhý 370 cm k dispozici v jediné barvě s jediným tvarem karoserie. Zákazníci budou schopni přizpůsobit si podobu vozu pomocí programu 4U s možností volby ze čtyř střech, čtyř nárazníků, čtyř krytů kol a systému vyměnitelných polepů.

Fiat Centoventi

Aby si zákazníci mohli přizpůsobit vůz svým představám a potřebám, budou mít možnost vybrat si ze 120 prvků příslušenství a přídavných zařízení, s nimiž je možné upravit nejen vzhled, ale také uspořádání interiéru. Týká se to rovněž pohonu - z výrobního závodu by měl vyjíždět standardní vůz vybavený akumulátorem, umožňujícím mu dojezd na vzdálenost 100 km. Pro prodloužení na 500 km je možné pořídit si až čtyři dodatečné akumulátory, a to koupí nebo pronájmem, přičemž jeden z nich je možné vyjmout a nabíjet ho doma nebo v garáži.

Fiat Centoventi

Interiér je navržen jako přestavitelný. Přístrojová deska s malými otvory umožňuje, aby na ní byly snadno přidány různé komponenty v závislosti na potřebách uživatele, a to pomocí patentovaného systému zámků připomínajících stavebnici Lego. Podobně byly navrženy i dveřní panely, což znamená, že řidiči mohou přidat několik držáků nápojů nebo odkládacích kapes.

Fiat Centoventi
Fiat Centoventi

Komentáře ke článku