Novinky

  • 25.04.2023 Bad Policisté zjistili 2800 přestupků během akce, při které se zaměřili na dodržování rychlosti.

  • 23.04.2023 Good Soud v USA rozhodl, že autopilot automobilky Tesla při nehodě v roce 2019 neselhal.

  • 14.02.2023 Bad Ve věku 97 let zemřel čestný předseda společnosti Toyota Motor Corporation Dr.Soichiro Toyoda, který byl synem zakladatele společnosti.

Facebook Instagram

Takto bychom se k vozu chovat neměli

Takto bychom se k vozu chovat neměli

Jak dopadlo jedno z nejvzácnějších aut na světě

Ferrari LaFerrari je nejrychlejším silničním modelem značky, jaký kdy vznikl. Uprostřed má uložený motor V12 o objemu 6,3 litru, který v kombinaci s elektromotorem zásobuje zadní kola výkonem 963 koní a točivým momentem 900 Nm. Zrychlení z 0 na 100 km/h mu zabere méně než tři sekundy a jede přes 350 km/h. Cena? Ta dnes přesahuje 100 milionů korun.

Nicméně to nezabránilo jednomu britskému majiteli ho pořádně protáhnout mimo klasické silnice. Na připojeném videu můžete vidět, jak se otáčkoměr dívá do červeného pole, auto jezdí driftem na mokrém asfaltu i trávě a doslova se brodí hlubokou kaluží.

Proč něco takového řidič dělal? Po domluvě s pořadateli tím chtěl zpropagovat chystanou akci, automobilovou přehlídku Heveningham Concours. V přesném překladu měl chuť svůj hypersport ještě jednou “znásilnit“, než se naleští a bude na této akci vystaven. Za povšimnutí stojí i registrační značka vozidla. Ano, i takoví blázni existují.

Komentáře ke článku