Novinky

  • 24.01.2020 Good Škoda na ženevském autosalonu představí Octavii iV RS s plug in hybridním pohonem.

  • 24.01.2020 Bad Šéf odborů VW Osterloh požaduje kvóty EU pro nabíjecí stanice elektromobilů.

  • 24.01.2020 Good Alfa Romeo ke 110. výročí plánuje lehkou verzi Giulia GTA Special s 456 kW (620 k).

Facebook Instagram

Nový Nissan Juke se představil

Nový Nissan Juke se představil

Nástupce crossoveru, jehož se prodal téměř milion kusů

Nový Juke přijíždí s většími rozměry (délka 4210 mm), sportovnějším výrazem a výraznými devatenáctipalcovými hliníkovými koly. Nejnovější Juke má v základní výbavě kompletní osvětlení technologií LED. Přední světlomety si uchovaly kruhový tvar, nově jsou však po stranách do písmene Y a doplňuje je mřížka Nissan V-Motion.

Nissan Juke 2

Juke však nadále zůstává kompaktní a je lehčí o 23 kilogramů. Díky oceli s vysokou pevností má nosnou strukturu s větší tuhostí. Podvozek nabízí lepší stabilitu, výkon a chování při průjezdu zatáčkami.

V interiéru je více prostoru pro cestující i jejich zavazadla. Zavazadlový prostor má objem 422 litrů. Nové měkčené materiály na přístrojové desce, čalounění dveří a prostoru pro nohy z Alcantary nebo kůže a standardní sportovní sedadla vyvolávají pocit exkluzivity.

Juke pohání úsporný přeplňovaný zážehový tříválec s objemem 1,0 DIG-T, disponující výkonem 86 kW (117 k). Nabízet se bude se šestirychlostní přímo řazenou nebo sportovní sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou DCT s možností řazení páčkami pod volantem a voličem jízdního režimu (Eco, Standard, Sport).

Juke bude poprvé vybaven pokročilou technologií ProPilot, která nabízí elektronicky asistované řízení, zrychlení a brzdění. Asistenční systém ProPilot byl navržen k použití na dálnici při jízdě v jednom pruhu a usnadňuje zvládat cestování na dlouhé vzdálenosti a hustý provoz.

Juke nabízí i řadu bezpečnostních systémů včetně inteligentního nouzového brzdění s rozpoznáváním chodců a cyklistů, identifikace dopravních značek, upozornění na vybočení z jízdního pruhu či na provoz za vozidlem a sledování mrtvého úhlu.

Nissan Juke 2

Aplikací technologií v rámci koncepce Nissan Intelligent Mobility nabízí nový Juke nejširší možnosti konektivity v historii značky. Díky novému informačnímu a zábavnímu systému NissanConnect lze zobrazovat aplikace z chytrého telefonu i na osmipalcovém dotykovém displeji.

Aplikace NissanConnect Services pomáhá zákazníkům kontrolovat různé funkce vozidla, například stav zamknutí, zamknout nebo odemknout ho ze svého telefonu, zkontrolovat tlak v pneumatikách a hladinu oleje. Díky kompatibilitě s Asistentem Google bude možné prostřednictvím chytrého telefonu hlasově ovládat funkce, jakými jsou centrální zamykání, osvětlení vozidla a zadávání cíle do navigace.

Nissan Juke 2

Nový stupeň výbavy N-Design skýtá vyšší úroveň personalizace. Pro karoserii, střechu a čalounění interiéru je v nabídce více barevných kombinací. Možná je také personalizace exteriéru s nárazníky, bočními lištami a devatenáctipalcovými hliníkovými koly podle vlastního výběru.

Nový Juke se bude nadále vyrábět v britském Sunderlandu. První vozy budou dodány na konci listopadu 2019.

Nissan Juke 2

Komentáře ke článku