Novinky

  • 18.09.2020 Bad Prodej aut v EU klesl za prvních osm měsíců 2020 meziročně o 32 procent

  • 15.09.2020 Neutral Škoda Octavia s plug-in hybridním pohonem se začne vyrábět v říjnu

  • 13.09.2020 Neutral První VC Toskánska F1 v Mugellu vyhrál Lewis Hamilton v Mercedesu

Facebook Instagram

Nová továrna Valeo v Rakovníku

Nová továrna Valeo v Rakovníku

Další závod předního zaměstnavatele v autoprůmyslu

Společnost Valeo otevřela v Rakovníku novou továrnu určenou pro výrobu elektronických součástek do komfortních a asistenčních systémů vozidel.

Valeo Rakovník

Slavnostního zahájení výroby se zúčastnil předseda představenstva a generální ředitel skupiny Valeo Jacques Aschenbroich. Ten při této příležitosti řekl: „Tento již pátý výrobní závod v České republice potvrzuje náš závazek investovat a rozvíjet se v České republice, která je v srdci evropského automobilového průmyslu. Jsme zde přítomni již 25 let, zaměstnáváme 4500 lidí a generujeme tržby ve výši 800 milionů eur ročně a to nejen ve výrobě, ale i v jednom z našich nejdůležitějších vývojových center.“

Valeo Rakovník

Valeo do výstavby závodu investovalo 880 milionů korun. Kromě široké škály interiérových ovládacích panelů a jiných zařízení HMI (human-machine interface) se budou na 25 nových výrobních linkách vyrábět i ultrazvukové senzory, což jsou klíčové prvky pro autonomní řízení a automatické parkování.

Valeo je jedním z největších zaměstnavatelů v automobilovém průmyslu v České republice. V České republice působí od roku 1995, kdy otevřelo svůj první závod v Rakovníku. Následně byly v Žebráku (2001), Humpolci (2002) a Podbořanech (2005) otevřeny další tři závody na výrobu klimatizací, systémů recirkulace výfukových plynů, ovládacích panelů, předních masek a hydraulických komponentů. V roce 2002 bylo v Praze zřízeno vývojové centrum, které v Milovicích vytvořilo testovací polygon pro ověřování pokročilých jízdních asistenčních systémů a testování možných scénářů automatizované jízdy.

Valeo Rakovník

Komentáře ke článku