Novinky

  • 18.10.2019 Neutral Zelení chtějí v Německu prosadit rychlostní limity 130 km/h pro německé dálnice.

  • 17.10.2019 Neutral Korea chce do roku 2030 dosáhnout podíl 33 % prodeje elektrifikovaných vozidel.

  • 16.10.2019 Bad V Německu v posledních měsících dramaticky rostou ceny ojetých aut.

Facebook Instagram

Nová továrna Valeo v Rakovníku

Nová továrna Valeo v Rakovníku

Další závod předního zaměstnavatele v autoprůmyslu

Společnost Valeo otevřela v Rakovníku novou továrnu určenou pro výrobu elektronických součástek do komfortních a asistenčních systémů vozidel.

Valeo Rakovník

Slavnostního zahájení výroby se zúčastnil předseda představenstva a generální ředitel skupiny Valeo Jacques Aschenbroich. Ten při této příležitosti řekl: „Tento již pátý výrobní závod v České republice potvrzuje náš závazek investovat a rozvíjet se v České republice, která je v srdci evropského automobilového průmyslu. Jsme zde přítomni již 25 let, zaměstnáváme 4500 lidí a generujeme tržby ve výši 800 milionů eur ročně a to nejen ve výrobě, ale i v jednom z našich nejdůležitějších vývojových center.“

Valeo Rakovník

Valeo do výstavby závodu investovalo 880 milionů korun. Kromě široké škály interiérových ovládacích panelů a jiných zařízení HMI (human-machine interface) se budou na 25 nových výrobních linkách vyrábět i ultrazvukové senzory, což jsou klíčové prvky pro autonomní řízení a automatické parkování.

Valeo je jedním z největších zaměstnavatelů v automobilovém průmyslu v České republice. V České republice působí od roku 1995, kdy otevřelo svůj první závod v Rakovníku. Následně byly v Žebráku (2001), Humpolci (2002) a Podbořanech (2005) otevřeny další tři závody na výrobu klimatizací, systémů recirkulace výfukových plynů, ovládacích panelů, předních masek a hydraulických komponentů. V roce 2002 bylo v Praze zřízeno vývojové centrum, které v Milovicích vytvořilo testovací polygon pro ověřování pokročilých jízdních asistenčních systémů a testování možných scénářů automatizované jízdy.

Valeo Rakovník

Komentáře ke článku