Novinky

  • 08.04.2021 Neutral Akio Toyoda byl zvolen osobností roku v anketě World Car of the Year

  • 17.03.2021 Good Od roku 2025 se Mini stane čistě elektrickou značkou

  • 22.02.2021 Bad Tesla přestala přijímat objednávky model Y a odstranila ho i ze svého online konfigurátoru.

Facebook Instagram

TPCA bude vyrábět Toyotu Yaris

TPCA bude vyrábět Toyotu Yaris

Posílení stability i zaměstnanosti pro kolínskou automobilku

Automobilka TPCA oznámila, že ke stávající výrobě přidá i Toyotu Yaris. Načasování výroby nového modelu, objem investic a předpokládaná produkce budou oznámeny později. Z linek bude Yaris sjíždět souběžně s modelem Aygo. Vyrábět se budou vozy se zážehovými motory i hybridním pohonem.

Uvedení druhého modelu Toyoty bude pro český závod znamenat posílení stability i zaměstnanosti. Toyota Yaris však bude nadále vyráběna i ve svém původním závodu Toyota Motor Manufacturing France (TMMF) ve Francii .

TPCA Yaris

„S tímto modelem přicházejí do TPCA nové technologie, včetně modulární platformy TNGA (Toyota New Global Architecture) a hybridů. Zároveň tím navýšíme výrobu vozů Toyota v kolínském závodu,“ uvedl Johan van Zyl, prezident a výkonný ředitel Toyota Motor Europe.

TPCA je společný podnik skupiny PSA a Toyoty. Od roku 2005 vyrábí malé kompaktní vozy Toyota Aygo, Peugeot 108 a Citroën C1. V listopadu 2018 obě mateřské společnosti oznámily, že Toyota od 1. ledna 2021 podnik plně převezme, bude však i po tomto datu pokračovat ve výrobě vozidel všech tří značek. V roce 2019 společnost zákazníkům dodala 210 121 vozů.

„Uvedení Yarisu a vůbec poprvé i hybridní technologie do naší výroby pro Toyotu je radostná zpráva pro závod i pro všechny zaměstnance. Těšíme se na nové vzrušující příležitosti, které před námi stojí,“ prohlásil Koreacu Aoki, prezident TPCA.

TPCA Yaris

Komentáře ke článku