Novinky

  • 25.01.2021 Bad Volkswagenu hrozí pokuta za neplnění emisních cílů Evropské unie

  • 25.01.2021 Neutral Průměrná cena ojetin v ČR stoupla loni o 2,5 % na 229 400 korun

  • 19.01.2021 Neutral Průměrná cena povinného ručení v ČR klesla v prosinci meziročně o 953 Kč na 6702 Kč

Facebook Instagram

Poodhalená rouška tajemství

Poodhalená rouška tajemství

Pohled do designérského centra Seatu

Pořizování záznamů je přísně zakázáno. V designérském centru Seat je všechno tajné. Proto jsou hned u vstupu do budovy zabavovány mobilní telefony a kamery.

Máme tady hodně tajemství,“ říká šéfdesignér Alejandro Mesonero-Romanos. Tentokrát však byla učiněna výjimka. V exkluzivním videu nás provedl nejtajnějšími prostory společnosti, v nichž byl vytvořen nový Leon. O něm Alejandro Mesonero-Romanos prohlásil, že je jedním slovem svůdný. Následující řádky přinášejí souhrn dalších výjimečných vlastností nového Leonu.

Nový Leon díky nim přitahuje ještě větší pozornost v klidu i za jízdy. „S úspěchem jsme zachovali ducha předchozích generací Leonu, ale vytvořili jsme jeho novou interpretaci. Příkladem jsou proporce. Kapota motoru je při pohledu ze strany delší, nižší a vpředu je zakončena výrazně vertikálně. To dodává vozu velmi silný charakter. Expresivní příď vyzařuje sílu a odhodlání díky působivému vzhledu světlometů LED. Trojrozměrné propojení mezi světlomety a maskou chladiče přispívá k odvážnějšímu vzhledu se silnějším charakterem. Tato partie se mi líbí nejvíc,“ vysvětluje Alejandro.

Nová generace se v mnohém od svých předchůdců odlišuje, zůstává však jednoznačně Leonem. „Zachovává ducha automobilu s výrazně sportovním charakterem, a to v kombinaci s velkorysou dávkou elegance a jednoduchosti,“ tvrdí Mesonero-Romanos.

Interiér nového modelu Leon je ještě více inovativní. „Tvrdě jsme pracovali na tom, abychom vytvořili jedinečné digitální zážitky pro řidiče a cestující,“ zdůrazňuje šéfdesignér. Panel přístrojů se vyznačuje dokonalou ergonomií, což zvyšuje komfort a bezpečnost. Elegantní, široká přístrojová deska dodává celku vzdušnost a zvyšuje jeho atraktivitu. „Je to fúze funkčnosti, minimalismu a elegance,“ dodává nakonec.

Zvláštní pozornost si zaslouží osvětlení,“ připomíná Mesonero-Romanos. „Kombinace vyspělé technologie s designem přispívá k extrémní efektivitě osvětlení a snadné rozpoznatelnosti i na velkou vzdálenost.“ Diody LED pro všechny osvětlovací funkce optimalizují viditelnost a zadní svítilny v celé šířce vozu dodávají zádi ještě výraznější vzhled. Současně je tím zajištěna vynikající viditelnost vozidla pro ostatní řidiče. 

Interiér vozu digitálního věku

Technologie LED v interiéru umocňuje v cestujících pocit bezpečí a útulnosti. Oblouk světla prochází přes čelní plochu přístrojové desky a pokračuje do dveří. „Je to fascinující kombinace designu a funkčnosti. Diody LED nejenže zajišťují dekorační osvětlení, ale zkombinovali jsme je také s dalšími funkcemi, jakými jsou ukazatele směru, brzdové světlo pro nouzové situace nebo detekce vozidel přijíždějících zezadu při otevřených dveřích. A nesmím zapomenout ani na uvítací show, která je prostě ohromující,“ ujišťuje Alejandro. Vnější zpětná zrcátka na vozech vybavených kompletním osvětlením LED zahrnují uvítací sekvenci, která zdraví řidiče a cestující slovem Hola, promítaným na povrch vozovky při odemknutí dveří.

Co se týče designu, veškerá naše práce začíná jednoduchým nápadem, zábleskem intuice. Pak však na něm musíme pracovat do hloubky a do určité míry ho zkrotit, aby z něj byl úspěšný automobil,“ uvádí Mesonero-Romanos. „Měli jsme velmi jasnou představu o tom, jaký výraz by měl nový Leon mít. Chtěli jsme, aby vyzařoval charakter, nikoli však agresi.

Tým designérského centra Seat nalezl ideální způsob, jak kombinovat odvážnou příď s elegantními liniemi a velmi osobitou záď. A konečný výsledek? „Nejlepší Leon všech dob,“ zakončuje svou prezentaci vedoucí týmu, který novou generaci bestselleru navrhl, a odchází pracovat na tvarech modelů budoucnosti. Ty jsou samozřejmě uchovávány v nejpřísnějším utajení.

Komentáře ke článku