Novinky

  • 15.02.2020 Bad Při stavbě továrny Tesla u Berlína už bylo objeveno 13 amerických leteckých bomb z války.

  • 12.02.2020 Good Slovenská vláda navrhuje zrušení dálničních poplatků pro vozy do 3,5 t.

  • 10.02.2020 Good Film Le Mans 66 (Ford v. Ferrari) získal Oscary za střih a zvuk - jako Grand Prix v roce 1966.

Facebook Instagram

O víkendu se jede Švédská rallye

O víkendu se jede Švédská rallye

Pozměněná trať bude velkou hádankou

Tento týden je ve znamení druhého podniku mistrovství světa v automobilových soutěžích. Na pořadu je Švédská rallye, jediný díl seriálu, který se kompletně koná na sněhu a ledu.

Tým Toyota Gazoo Racing do ní nasadí stejnou sestavu jako v Monte Carlu, tedy Sébastiena Ogiera, Elfyna Evanse a Kalleho Rovanperä. Dva soukromé Yarisy WRC budou pilotovat Takamoto Kacuta a Jari-Matti Latvala. 

Sébastien Ogier během předchozí Rallye Monte Carlo

 

Čeká je pozměněná trať, když úpravy si vynutily nepříznivé klimatické podmínky. Program začíná ve čtvrtek superspeciálkou v Karlstadu. V pátek následují norské vložky Hof-Finnskog a Finnskogen a nová rychlostní zkouška Nyckelvattnet. Před příjezdem do servisního parku v Torsby se navíc uskuteční krátký sprint. V sobotu si dají účastníci repete z předchozího dne a v neděli se popasují se dvěma průjezdy měřeným úsekem Likenäs, přičemž druhý je vypsán jako závěrečná Power Stage.

Vyskytly se určité otazníky, nicméně věřím, že organizátoři budou schopni zařídit bezpečnou a senzační rallye jako vždy. Z předchozích zkušeností víme, že zde může hrát velkou roli pořadí, v jakém vozy pojedou. Ale budeme si muset počkat na to, jaké podmínky vlastně budou panovat,“ vyjádřil se šéf stáje Tommi Mäkinen.  

Komentáře ke článku