Novinky

  • 15.10.2020 Good V Číně už šestý měsíc za sebou stoupl počet prodaných nových osobních automobilů

  • 11.10.2020 Good Triumfem Lewise Hamiltona (Mercedes) skončila VC Eifelu F1 na Nürburgringu

  • 11.10.2020 Good Český stát vybral na silničním mýtu v září rekordní částku 1,04 miliardy korun

Facebook Instagram

Turanza Eco obuje Volkswagen ID.3

Turanza Eco obuje Volkswagen ID.3

Nižší hmotnost i valivý odpor

Bridgestone připravil pro elektromobil Volkswagen ID.3 lehké pneumatiky Turanza Eco s extrémně nízkým valivým odporem. Použitá technologie dostala jméno Enliten.

U vozidel, poháněných spalovacími motory, její aplikace přispívá ke snížení spotřeby paliva a emisí CO2, zatímco u elektromobilů je výhodou výrazné prodloužení dojezdu. Hmotnost proti ekvivalentním standardním prémiovým letním gumám klesla asi o dvacet procent. Při výrobě každého kusu se navíc spotřebuje o dva kilogramy materiálu méně. 

Pneumatiky pro Volkswagen ID.3 bude dodávat Bridgestone

Z hlediska provozních vlastností je důležitá vysoká odolnost vůči opotřebení, aniž by to bylo na úkor přilnavosti. V kombinaci se speciální konstrukcí dutin a prostorovým uspořádáním dezénu jsou maximalizovány výkony na mokru při zachování co nejdelší životnosti.

Obutí Turanza Eco je dodáváno v několika verzích pro kola Volkswagenu ID.3 s průměrem ráfku 18, 19 nebo 20 palců. Devatenácti- a dvacetipalcové produkty jsou opatřeny systémem Bridgestone B-Seal, který zajistí dočasné uchování vzduchu v případě proražení pneumatiky, aby mohl řidič bezpečně pokračovat v jízdě.

Komentáře ke článku