Novinky

  • 15.10.2020 Good V Číně už šestý měsíc za sebou stoupl počet prodaných nových osobních automobilů

  • 11.10.2020 Good Triumfem Lewise Hamiltona (Mercedes) skončila VC Eifelu F1 na Nürburgringu

  • 11.10.2020 Good Český stát vybral na silničním mýtu v září rekordní částku 1,04 miliardy korun

Facebook Instagram

Toyota bude na Sardinii obhajovat vedoucí pozice

Toyota bude na Sardinii obhajovat vedoucí pozice

Šéf týmu Mäkkinen věří v déšť

Tým Toyota Gazoo Racing WRT nastoupí koncem tohoto týdne do šestého podniku MS v automobilových soutěžích, Italské rally, na čelní pozici v klasifikaci jezdců i značek. Mezi piloty vede Elfyn Evans o osmnáct bodů před stájovým kolegou Sébastienem Ogierem, o dalších devět bodů zpět je Kalle Rovanperä.

Na Sardinii čekají účastníky rychlé a úzké cesty s jemným písčitým povrchem, vzhledem k pozdějšímu termínu by ale mohli vyvarovat extrémně vysokých teplot.

 

Italská rally byla kvůli koronaviru přesunuta na podzimní termín

 

Po čtvrtečním shakedownu jsou v pátek na programu rychlostní zkoušky Tempio-Pausania, Erula-Tula, Sedini-Castelsardo a Tergu-Osilo, které se vždy pojedou dvakrát. V sobotu se poslední dvě uvedené vložky opakují a přibydou k nim ještě Monte-Lerno a Coiluna-Loelle. V neděli se na západním pobřeží ostrova bude rozhodovat na měřených úsecích Cala-Flumini a Sassari-Argentiera.

Sardinie zpravidla není místem, kde byste v úvodní den chtěli vyjíždět na trať jako první, což je případ Elfyna, za nímž hned bude následovat Seb. Tentokrát budou z těchto pozic muset startovat ve všech erzetách po celý pátek. Ale letošní datum konání by nám mohlo pomoci, protože nelze vyloučit déšť,“ uvedl šéf týmu Tommi Mäkkinen.

Komentáře ke článku