Novinky

  • 09.08.2021 Neutral Volkswagen představí na IAA v Mnichově SUV kupé ID.5 GTX

  • 06.05.2021 Good Magistrát hl. m. Prahy oznámil záměr odstranit 1 800 informačních a směrových tabulí za účelem omezit vizuální smog

  • 21.04.2021 Neutral Světovým autem roku 2021 se stal Volkswagen ID.4

Facebook Instagram

VW zavádí do série průhledový displej s rozšířenou realitou

VW zavádí do série průhledový displej s rozšířenou realitou

Zatím bude montován do nových elektromobilů

Volkswagen zavede do sériové výroby průhledový displej s rozšířenou realitou. Prozatím bude k dispozici v elektromobilech ID.3 a ID.4.

Tento Head-up-Display promítá na čelní sklo důležité informace, které jsou rozděleny do dvou ploch. Velká s úhlopříčkou 1,8 metru je určena pro dynamická zobrazení a nachází se v zorném poli řidiče ve virtuální vzdálenosti zhruba 10 metrů. Zde se objevují zprávy asistenčních systémů, jakož i odbočovací šipky a poloha startu či cíle z navigačního systému.

Virtuálně blíže je umístěna umístěna nízká a široká zóna, která slouží k prezentaci rychlosti jízdy, dopravních značek a statických symbolů asistenčních a navigačních funkcí. Pokud například vozidlo přijíždí ke křižovatce, na které má podle trasy odbočit, spatří řidič dva pokyny. V prvním kroku se aktivuje oznámení na úrovni vozovky. Následují tři šipky postavené na křižovatce. Čím blíž je automobil k místu, tím jsou větší a současně blednou jejich textury, aby nebránily výhledu na silnici.

Technickým srdcem zařízení je jednotka pro vytváření obrazu PGU (Picture Generation Unit), která je uložena v nitru přístrojové desky. Obrazovka LCD s mimořádnou úrovní jasu vysílá svazky paprsků na dvě rovná zrcadla. Speciální optická soustava vzájemně odděluje složky s určením pro vzdálenější a bližší plochu. Ty jsou odráženy na velké, elektricky nastavitelné konkávní zrcadlo, od něhož směřují na čelní okno, a tím do zorného pole osoby, která ovládá vůz.

Komentáře ke článku