Novinky

  • 22.02.2021 Bad Tesla přestala přijímat objednávky model Y a odstranila ho i ze svého online konfigurátoru.

  • 04.02.2021 Bad Zisk petrolejářské společnosti Royal Dutch Shell klesl loni o 71 % na 4,8 mld. dolarů

  • 29.01.2021 Bad Obrat českého trhu s ojetinami klesl v loňském roce o 46 procent

Facebook Instagram

Pohyb inspiruje i nové nápady

Pohyb inspiruje i nové nápady

Kia míří do dalších oblastí podnikání

Kia zveřejnila podrobnější informace o nových záměrech značky a ambicích do budoucna. Kromě toho oznámila úpravu názvu společnosti z Kia Motors Corporation na pouhé Kia Corporation.

Změna má symbolizovat vstup Kii do dalších oblastí podnikání a je součástí dlouhodobé obchodní strategie s označením Plán S. V jejím rámci chce Kia získat vedoucí pozici v segmentech elektromobilů, řešení a služeb mobility, jednoúčelových vozidel a dalších. Souběžně s těmito aktivitami plánuje Kia prosazovat ještě více udržitelnou výrobu prostřednictvím čistých energií a recyklovatelných materiálů.

Do roku 2027 má být na trh uvedeno sedm dalších modelů s akumulátorovým pohonem. Postaveny budou na podvozkové platformě E-GMP (Electric-Global Modular Platform), zajišťující dlouhý dojezd a vysokorychlostní nabíjení.

Kia rovněž vyvíjí řadu jednoúčelových vozidel pro firemní zákazníky. Využije u ní přizpůsobitelnou „skateboardovou“ architekturu pro zástavbu stavebnicových karoserií.

V marketingové sféře sází Kia na nový slogan Movement that inspires. „Pohyb byl tradičně jádrem naší značky a přeprava osob je srdcem naší činnosti. Pohyb pomáhá lidstvu dosahovat trvalého pokroku, zlepšovat se a rozvíjet se. Proto jsme v Kii toho názoru, že také inspiruje vznik zajímavých nápadů,“ uvedl Artur Martins, viceprezident a vedoucí globální divize a zákaznických zkušeností automobilky.

Komentáře ke článku