Novinky

  • 22.02.2021 Bad Tesla přestala přijímat objednávky model Y a odstranila ho i ze svého online konfigurátoru.

  • 04.02.2021 Bad Zisk petrolejářské společnosti Royal Dutch Shell klesl loni o 71 % na 4,8 mld. dolarů

  • 29.01.2021 Bad Obrat českého trhu s ojetinami klesl v loňském roce o 46 procent

Facebook Instagram

Kia Stonic GT Line vyjde na 524 980 korun

Kia Stonic GT Line vyjde na 524 980 korun

Na výběr jsou šesti- i sedmistupňová převodovka

Společnost Kia Motors Czech zahájila prodej modelu Stonic ve sportovní edici GT Line. V základním provedení je k mání za 524 980 korun.

Automobil je v nabídce výhradně s benzinovou mild-hybridní jednotkou EcoDynamics+ 1.0 Smartstream T-GDi (zkr. Turbocharged Gasoline Direct injection) o výkonu 120 koní (88 kW). Standardně je spřažena se šestistupňovou manuální převodovkou iMT, za příplatek 40 000 korun je k dispozici sedmistupňové dvouspojkové ústrojí 7DCT. Motor Smartstream je vybaven technologií plynule proměnné doby otevření ventilů (CVVD), která mu v závislosti na zatížení dovoluje hladce přepínat mezi různými cykly spalování a dosahovat tak co nejnižší spotřeby.

Sportovní naladění vozidla zkvalitňují hydraulické dorazy propružení na přední nápravě, vyhlazující rázy při jízdě po nekvalitních vozovkách.

Poznávacími rysy edice GT v interiéru jsou sedadla čalouněná kombinací černé látky a umělé kůže, kůží obšitý volant a obklady přístrojové desky, imitující uhlíková vlákna. Řidič má před sebou osmipalcový dotykový displej infotainmentu s navigací, který zprostředkovává systém palubní konektivity a ovládání vozu Kia UVO Phase II i vzdáleně přes mobilní aplikaci UVO Connect. Dostupné je bezdrátové propojení přes Apple CarPlay a Android Auto.

Komentáře ke článku