Novinky

  • 09.08.2021 Neutral Volkswagen představí na IAA v Mnichově SUV kupé ID.5 GTX

  • 06.05.2021 Good Magistrát hl. m. Prahy oznámil záměr odstranit 1 800 informačních a směrových tabulí za účelem omezit vizuální smog

  • 21.04.2021 Neutral Světovým autem roku 2021 se stal Volkswagen ID.4

Facebook Instagram

Toyota poodhalila elektrické SUV

Toyota poodhalila elektrické SUV

Bude postaveno na nové platformě e-TNGA

Pokud jde o čistě elektrická auta, Toyota paradoxně za ostatními automobilkami zaostává. Navzdory skutečnosti, že automobilka v loňském roce oznámila  zrychlení svých plánů pro elektrická vozidla, zaměřila se především na hybridy a vozidla s palivovými články.

V loňském roce generální ředitel společnosti Toyota Akio Toyoda na výročním zasedání nelichotivě mluvil o bateriových elektrických vozidlech a tvrdil, že není dobrý nápad usilovat o masivní elektrifikaci.

Toyota má dnes v portfoliu velmi omezenou nabídku plně elektrických modelů a chystá se oficiálně představit své první SUV s elektrickým pohonem na autosalonu v Šanghaji, který začíná 19. dubna.

Japonská automobilka se tak neochotně pouští do výroby bateriových aut poté, co se nepodařilo rozjet investice do vozidel s vodíkovými palivovými články.

Ironií je, že první elektrický vůz, který má Toyota nabídnout mimo Čínu, bude představen právě na čínském autosalonu.

Elektrické SUV bude založeno na nové platformě Toyota e-TNGA, která je vysoce univerzální a snadno přizpůsobitelná pro řadu dalších vozů.

 

Základní princip architektury e-TNGA funguje na základě toho, že klíčové prvky zůstávají pevné, zatímco zbylé mohou být variabilní. Tento přístup umožňuje rozdíly v šířce, délce, rozvoru a výšce vozidla.

Platformu e-TNGA lze aplikovat na vozy s pohonem předních, zadních nebo všech kol a se širokou škálou kapacit baterií a elektromotorů, aby vyhovovaly různým typům vozidel a způsobům použití.

 

Komentáře ke článku