Novinky

  • 09.08.2021 Neutral Volkswagen představí na IAA v Mnichově SUV kupé ID.5 GTX

  • 06.05.2021 Good Magistrát hl. m. Prahy oznámil záměr odstranit 1 800 informačních a směrových tabulí za účelem omezit vizuální smog

  • 21.04.2021 Neutral Světovým autem roku 2021 se stal Volkswagen ID.4

Facebook Instagram

MINI podporuje iniciativu Tiny Forest

MINI podporuje iniciativu Tiny Forest

Kreativní využití malých prostor

Spolu s neziskovou organizací Earthwatch Europe podporuje MINI Velká Británie udržitelnou iniciativu Tiny Forest a pokračuje ve svém závazku k městským zeleným plochám a zvyšování biologické rozmanitosti. MINI zafinancovalo a vysázelo svůj první lesík Tiny Forest poblíž výrobního závodu MINI v anglickém Swindonu. Tímto partnerstvím chce MINI zvýšit povědomí o místních environmentálních projektech a vyzvat k odpovědnému přístupu k přírodě. Další MINI lesík Tiny Forest bude vysazen v roce 2022 poblíž výrobního závodu MINI v Oxfordu.

MINI podporuje iniciativu Tiny Forest

 

Sdílení znalostí, inspirování lidí
Lesíky Tiny Forest nabízejí mnoho příležitostí, jak propojit mladé i starší ročníky se životním prostředím a udržitelností,“ vysvětluje Louise Hartley, programová manažerka Tiny Forest ve společnosti Earthwatch Europe. „Je zásadní, abychom lidem poskytli informace a dovednosti k ochraně naší přírody a inspirovali je k pozitivní akci. Jsme rádi, že můžeme ve spolupráci s MINI UK přinést tyto inspirativní plochy do Swindonu a Oxfordu.

Přístupný MINI ekosystém
Stejně jako čistě elektrické MINI jsou lesíky Tiny Forest velmi působivé z důvodu jejich enormní efektivity na malém prostoru: na ploše tenisového kurtu se blízko sebe zasadí 600 stromů s původem v dané oblasti a zcela přirozeným způsobem se nechají růst. Výsledek: až o 30 procent vyšší hustota, až desetkrát rychlejší růst a až třicetkrát lepší absorpce oxidu uhličitého. To v příštích třech letech přiláká více než 500 živočišných a rostlinných druhů a přemění lesík Tiny Forest na přístupný miniaturní ekosystém.

MINI podporuje iniciativu Tiny Forest

 

MINI je opravdu nadšené, že uzavřelo partnerství se společností Earthwatch Europe na vysazování lesíků Tiny Forest v našich místních komunitách a po celé Velké Británii,“ říká David George, ředitel MINI pro Velkou Británii a Irsko. „Již více než 61 let vyrábíme automobily zodpovědně a s maximálně účelným využíváním surovin. Naše společné pojetí udržitelnosti a sdružování lidí jsou důvody, proč je toto partnerství tak skvělé.

MINI podporuje iniciativu Tiny Forest

 

Díky aktivní podpoře po znalostech lačnících studentů a pomocníků shromáždí společnost Earthwatch Europe v příštích dvou letech v lesících Tiny Forest spoustu dat, které pomohou lépe porozumět procesům absorbování uhlíku, tepelného komfortu, biologické rozmanitosti a sociálním výhodám takových zelených ploch v městských oblastech. Základem je vždy zaměření na spolupráci s místními institucemi.

 

Komentáře ke článku