Novinky

  • 14.02.2023 Bad Ve věku 97 let zemřel čestný předseda společnosti Toyota Motor Corporation Dr.Soichiro Toyoda, který byl synem zakladatele společnosti.

  • 11.01.2023 Bad V české soutěži Auto roku 2023 chybí mezi nominanty značky Škoda a Audi.

  • 02.01.2023 Good Peugeot spouští v ČR prodej nového modelu 408.

Facebook Instagram

První MINI „Made in Germany“

První MINI „Made in Germany“

Generace čistě elektrických modelů MINI se rozrůstá

Od roku 2023 se bude v německé továrně BMW Group vyrábět nové MINI Countryman a bude to poprvé, kdy bude nějaký MINI vyráběn výhradně v Německu. Tento model se perfektně hodí do programu výroby továrny, která se zaobírá udržitelnou výrobou automobilů a energie.

Nové MINI Countryman bude sjíždět z výrobní linky v Lipsku společně s jinými modely vozů BMW. Dnes je již každé páté prodané MINI elektrifikované a dalším milníkem vyráběného MINI je výroba nového Countrymanu, který bude mít vysokonapěťové baterie vyrobené přímo v lipské továrně.

Rozšiřování elektromobility je nedílnou součástí strategie udržitelnosti BMW Group, a tak do roku 2024 rozšíří své kapacity pro výrobu komponentů elektrického pohonu ve svém závodě o osm výrobních linek. To znamená zvýšení investice více než 800 milionů eur a růst počtu pracovních míst.

Jsme rádi, že díky udržitelnému zásobování naší továrny energií budeme moci našim zákazníkům předat první MINI ‚Made in Germany‘ s neutrálními emisemi CO2. Nové čistě elektrické MINI Countryman tak demonstruje to, co značka představuje: elektrifikovaný pocit z jízdy jako v motokáře se silným důrazem na minimální ekologickou stopu,“ říká Stefanie Wurst, ředitelka MINI.

 

Komentáře ke článku