Novinky

  • 14.01.2019 Neutral Na autosalonu v Detroitu byla dnes představena nová Toyota GR Supra

  • 11.01.2019 Neutral V anglickém Birminghamu byla zahájena významná výstava Autosport International

  • 09.01.2019 Neutral Opel zveřejnil první snímky nového modelu Zafira Life

Facebook Instagram

Alfredo Altavilla opouští Fiat Chrysler

Alfredo Altavilla opouští Fiat Chrysler

Po změně ve vedení koncernu FCA odchází i jeho šéf pro Evropu

Nečekaný odchod Sergia Marchionneho (66) ze zdravotních důvodů vedl nejvyšší vedení koncernu a jeho hlavní akcionáře k rozhodnutí jmenovat novým generálním ředitelem FCA Michaela Manleye (54), dosavadního šéfa Jeepu a výrobce pick-upů Ram. V reakci na to Alfredo Altavilla (54) oznámil svůj úmysl odejít ze společnosti Fiat Chrysler Automobiles.

Altavilla pracoval pro automobilku Fiat od roku 1990 a po příchodu Sergia Marchionneho se stal jedním z jeho nejbližších spolupracovníků. Během let Altavilla vystřídal mnoho vrcholných funkcí na různých místech světa včetně vedení Chrysleru. Nikdo jiný ve vrcholném vedení FCA nemá takové globální a tak dlouhodobé zkušenosti z vedení Fiatu.

Od roku 2012 Altavilla vedl aktivity společnosti v klíčovém regionu EMEA, tedy Evropa, Afrika a Blízký východ. Proto byl vnímán jako jeden z největších favoritů na místo nejvyššího šéfa koncernu Fiat Chrysler Automobiles jako Marchionneho nástupce po jeho odchodu, oficiálně plánovaném na jaro 2019. Činnost FCA v regionu EMEA bude prozatím řídit nový koncernový šéf Mike Manley. Aby byl umožněn hladký přechod řízení, Altavilla bude v FCA působit do konce srpna.

Alfredo Altavilla

 

Komentáře ke článku

reklama
reklama