Novinky

  • 25.01.2021 Bad Volkswagenu hrozí pokuta za neplnění emisních cílů Evropské unie

  • 25.01.2021 Neutral Průměrná cena ojetin v ČR stoupla loni o 2,5 % na 229 400 korun

  • 19.01.2021 Neutral Průměrná cena povinného ručení v ČR klesla v prosinci meziročně o 953 Kč na 6702 Kč

Facebook Instagram

Byla zahájena výroba Seatu Tarraco

Byla zahájena výroba Seatu Tarraco

Bude vznikat po boku VW Tiguan a Touran

Výroba vlajkové lodi značky Seat byla zahájena v německém Wolfsburgu. Bude zde vznikat po boku svých koncernových sourozenců Volkswagenů Golf, Tiguan a Touran. V tomto závodu VW jde o první spolupráci s jinou koncernovou značkou po dvaceti letech.

„Tarraco bylo kompletně navrženo, zkonstruováno a vyvinuto společností Seat ve Španělsku. Společně s opravdu nadšeným týmem ve výrobním závodě Wolfsburg pak bylo vozidlo připraveno pro sériovou výrobu, a to během velmi krátké doby. To ještě více upevňuje již tak velmi úzké vazby mezi Seatem a Volkswagenem,“ prohlásil Dr. Matthias Rabe, člen představenstva společnosti Seat, odpovědný za výzkum a vývoj.

Dr. Andreas Tostmann, člen představenstva Volkswagenu, odpovědný za výrobu, uvedl: „Kompetentní koncernová výrobní síť na nejvyšší světové úrovni je jedním z největších faktorů pro zvyšování efektivity. Seat Tarraco je příkladem budoucí praxe, v níž bude více výrobních závodů v koncernové výrobní síti vyrábět vozidla pro několik koncernových značek současně.“

Není to však první spolupráce wolfsburgské továrny se značkou Seat. Mezi lety 1996 a 1998 zde z výrobní linky sjížděl miniautomobil Seat Arosa. V historii se zde postupem času vyráběly i některé modely Audi, konkrétně 50, 80 a 100. Nyní tak jde  již o pátou spolupráci s jinou koncernovou značkou.

Komentáře ke článku