Novinky

  • 19.01.2021 Neutral Průměrná cena povinného ručení v ČR klesla v prosinci meziročně o 953 Kč na 6702 Kč

  • 14.01.2021 Neutral Litr benzinu se v ČR prodává v průměru za 27,92 Kč, litr nafty za 27,23 Kč

  • 11.01.2021 Neutral Šéf Tesly Elon Musk se podle agentury Bloomberg stal nejbohatším člověkem na světě

Facebook Instagram

Seat Tarraco v terénu

Seat Tarraco v terénu

Velké SUV před premiérou

Seat Tarraco rozšíří nabídku SUV španělské značky, dosud sestávající z malého modelu Arona a kompaktního Ateca, o velké SUV, budoucího rivala Škody Kodiaq.

Seat Tarraco off road

Podrobnosti o tomto voze budou zveřejněny při mezinárodní prezentaci v Tarragoně 18. září. V předstihu se ale můžeme podívat na schopnosti tohoto vozu při jízdě v terénu. Seat Tarraco uveze až sedm cestujících a má zavazadlový prostor o objemu 760 l.

Stefan Ilijevic je vedoucím divize Předvývoje, patentů a inovací společnosti Seat. Právě on usedl za volant kamuflovaného vozu, aby ukázal jeho schopnosti v typické středomořské krajině v okolí Tarragony.

Po zapnutí zapalování a projetí prvních několika zatáček konstatuje: „Seat Tarraco v řidiči vyvolává velký dojem velikosti a prostornosti. Je to úžasný působivý pocit za volantem. Je velmi dynamický a zároveň se zde cítíte v bezpečí.

Seat Tarraco off road

Zvládá skalnatý horský terén se svahem až 70 % s lehkostí a je navržen pro boční náklon až 85 %. Na tomto druhu terénu přináší pocit odolnosti a bezpečnosti,“ říká inženýr z technického centra Seat při jízdě na velmi strmém svahu.

Kromě toho je model vybaven dvěma novými asistenty řidiče. Jedním z nich je Rollover Assist, který automaticky odemkne dveře, vypne motor a aktivuje tísňové volání v hypotetickém případě převrácení.

Až šest jízdních režimů se ovládá jednoduchým pohybem ruky. „Jediné, co musíte udělat, je otáčet voličem režimu a jste připraveni k jízdě na asfaltu,“ říká po dokončení off-roadové části testu Stefan a volí „sportovní“ režim.

Všestranný rozsah jízdních schopností můžete využít v horách o víkendu a stejně pohodlně jezdit po městě," vysvětluje. „Navíc s adaptivním systémem zavěšení DCC získáte dynamický pocit z vozu, se kterým se můžete vydat také na dlouhé cesty,“ uzavírá Stefan Ilijevic.

Seat Tarraco off road
Seat Tarraco off road

Komentáře ke článku