Novinky

  • 21.02.2019 Neutral V Ženevě se představí sportovní elektromobil Mark Zero od firmy Piëch Automotive.

  • 20.02.2019 Neutral Bugatti v Ženevě vystaví speciál Chiron Sport 110Ans s verzí pro Ferdinanda Piecha.

  • 18.02.2019 Bad Honda chce do roku 2022 zavřít svou továrnu v anglickém Swindonu.

Facebook Instagram

Ghosn už není šéfem Renaultu

Ghosn už není šéfem Renaultu

Z věznice zaslal rezignační dopis

Francouzský ministr hospodářství Bruno Le Maire potvrdil v rozhovoru pro televizní stanici Bloomberg, že dosavadní šéf Renaultu Carlos Ghosn s okamžitou platností rezignoval na svůj post. Učinil tak dopisem, zaslaným z místa svého současného pobytu. Tím je japonská vazební věznice.

V ní se 64letý manažer ocitl kvůli podezření ze zpronevěry a dalších finančních deliktů. Jeho úsilí dostat se na svobodu zatím vychází vniveč. Naposledy příslušný soudce zamítl jeho žádost v úterý. Nepomohlo ani to, že Ghosn slíbil „dát do zástavy“ svoje zbylé akcie v aliančním partnerovi Renaultu Nissan a odevzdat pas.

 

Přichází jeho čas? Šéf Michelinu Jean-Dominique Senard

Chci zdůraznit, že zůstávám v Japonsku a podřídím se všem požadavkům soudu. Procesu se zúčastním nejen proto, že musím, ale že konečně dostanu příležitost se obhájit. Nedopustil jsem se ničeho, z čeho jsem obviňován a jsem připraven očistit svoji pověst. Momentálně neexistuje pro mě a moji rodinu nic důležitějšího,“ uvedl Ghosn ve zveřejněném prohlášení.

Jako potenciální nástupci jsou zmiňováni dva kandidáti – Ghosnův dosavadní zástupce Thierry Bollore a nejvyšší představitel Michelinu Jean-Dominique Senard, který je podle pozorovatelů největším favoritem.

Komentáře ke článku

reklama
reklama