Novinky

  • 09.08.2021 Neutral Volkswagen představí na IAA v Mnichově SUV kupé ID.5 GTX

  • 06.05.2021 Good Magistrát hl. m. Prahy oznámil záměr odstranit 1 800 informačních a směrových tabulí za účelem omezit vizuální smog

  • 21.04.2021 Neutral Světovým autem roku 2021 se stal Volkswagen ID.4

Facebook Instagram

Ze Supry možná bude závodní vůz

Ze Supry možná bude závodní vůz

Toyota veze do Ženevy speciál pro kategorii GT4

Toyota chystá na nadcházející ženevský autosalon v premiéře model GR Supra GT4 Concept. Studie má ukázat cestu, po které by se ze sportovní Supry mohl stát závodní speciál pro kategorii GT4.

GT4 Concept, pocházející z dílny sportovního oddělení automobilky Toyota Gazoo Racing, je oproti svému vzoru o něco delší a nižší. Má také odlišně řešený přední difuzor a zadní křídlo pro lepší proudění vzduchu kolem podvozku, snížení aerodynamického odporu a dosažení optimálního přítlaku. Oba uvedené prvky jsou vyrobeny z kompozitu vyztuženého přírodními vlákny. Původní litá kola byla nahrazena osmnáctipalcovými ráfky OZ.

Úprav se dočkaly také pružiny, tlumiče a stabilizátory. O účinné brzdění se starají osvědčené produkty Brembo.

Pohonnou jednotkou zůstává řadový zážehový třílitrový šestiválec s jedním turbodmychadlem typu Twin Scroll, spolupracující s automatickou převodovkou. K vylepšení výkonu přispěla elektronická řídicí jednotka v závodní specifikaci. 

V kabině je pochopitelně zabudována vysokopevnostní bezpečnostní klec. Nechybějí ani hasicí přístroj v souladu se standardy FIA a skořepinové sedadlo OMP.

 

Komentáře ke článku