Novinky

  • 09.08.2021 Neutral Volkswagen představí na IAA v Mnichově SUV kupé ID.5 GTX

  • 06.05.2021 Good Magistrát hl. m. Prahy oznámil záměr odstranit 1 800 informačních a směrových tabulí za účelem omezit vizuální smog

  • 21.04.2021 Neutral Světovým autem roku 2021 se stal Volkswagen ID.4

Facebook Instagram

Goodwoodský svátek byl letos bez diváků

Goodwoodský svátek byl letos bez diváků

Toyota přivezla GR Yaris a GR Supra

Toyota poprvé představila v akci své sportovní modely GR Yaris a GR Supra. Stalo se tak na britském okruhu Goodwood Motor Circuit v rámci akce Goodwood Speedweek.

Ta nahradila tradiční Festival rychlosti, jenž se nemohl konat z důvodu pandemie koronaviru. Uskutečnila se s vyloučením veřejnosti, celý její průběh byl ale online vysílán. 

V Goodwoodu se ukázal i vůz Toyota GR Supra

V Rallysprintu se GR Yaris prezentoval v roli nultého vozidla. Dále se objevil ve speciálce na trati Motorsports Circuit. Za jeho volantem se vystřídali tovární piloti Jari-Matti Latvala, Kris Meeke a Elfyn Evans.

Pro nás, automobilové fanoušky, je Goodwood tím nejlepším místem,“ uvedl prezident Toyoty Akio Tojoda. „Je to požitek pro všechny smysly, přestože jsme letos nemohli přičichnout k vůni benzinu. Díky nápadům vévody z Richmondu máme i tak příležitost vidět a slyšet celou řadu úžasných nových vozů, včetně mého oblíbence, kterým je tato Toyota GR Yaris. V roli jezdeckého mistra Toyoty jsem se na jejím vývoji a ladění osobně podílel společně s Tommim Mäkinenem.

Komentáře ke článku