Novinky

  • 29.11.2020 Neutral Sedminásobný mistr světa Lewis Hamilton vyhrál VC Bahrajnu F1

  • 28.11.2020 Neutral Za tři čtvrtletí 2020 vzrostl počet osobních aut v ČR o 112 000 na 6,102 milionu vozů

  • 25.11.2020 Neutral Nový crossover automobilky Hyundai se bude jmenovat Bayon

Facebook Instagram

Goodwoodský svátek byl letos bez diváků

Goodwoodský svátek byl letos bez diváků

Toyota přivezla GR Yaris a GR Supra

Toyota poprvé představila v akci své sportovní modely GR Yaris a GR Supra. Stalo se tak na britském okruhu Goodwood Motor Circuit v rámci akce Goodwood Speedweek.

Ta nahradila tradiční Festival rychlosti, jenž se nemohl konat z důvodu pandemie koronaviru. Uskutečnila se s vyloučením veřejnosti, celý její průběh byl ale online vysílán. 

V Goodwoodu se ukázal i vůz Toyota GR Supra

V Rallysprintu se GR Yaris prezentoval v roli nultého vozidla. Dále se objevil ve speciálce na trati Motorsports Circuit. Za jeho volantem se vystřídali tovární piloti Jari-Matti Latvala, Kris Meeke a Elfyn Evans.

Pro nás, automobilové fanoušky, je Goodwood tím nejlepším místem,“ uvedl prezident Toyoty Akio Tojoda. „Je to požitek pro všechny smysly, přestože jsme letos nemohli přičichnout k vůni benzinu. Díky nápadům vévody z Richmondu máme i tak příležitost vidět a slyšet celou řadu úžasných nových vozů, včetně mého oblíbence, kterým je tato Toyota GR Yaris. V roli jezdeckého mistra Toyoty jsem se na jejím vývoji a ladění osobně podílel společně s Tommim Mäkinenem.

Komentáře ke článku