Novinky

  • 26.06.2019 Bad Americké koncerny likvidují normální auta - další obětí GM bude od roku 2023 Camaro.

  • 24.06.2019 Neutral V roce 2020 má mít 26 % vozů taxi v Berlíně hybridní pohon.

  • 24.06.2019 Neutral Crossover Volkswagen T-Roc se bude od roku 2020 nabízet i s karoserií kabriolet.

Facebook Instagram

Lexus s autonomním řízením se možná rozjede už napřesrok

Lexus s autonomním řízením se možná rozjede už napřesrok

Úspěch srovnatelný s letem na Měsíc

V lednu představila Toyota na veletrhu Consumer Electronics Show v Las Vegas experimentální model TRI-P4, který vychází z nového Lexusu LS 500h.

Za jeho vznikem stál Toyota Research Institute, jehož hlavní náplní činnosti je práce na autonomních vozidlech. Vůz dostal doplňkové kamery, které monitorují okolí po stranách, dvě čidla obrazu směřující dopředu a dozadu a také vylepšený radarový systém. 

V provozuschopném stavu se možná představí již v průběhu olympijských her v Tokiu v příštím roce, které Toyota sponzoruje. Automobil bude zpočátku nabízet pouze režim autonomní jízdy na dálnici, proto také tento způsob řízení bez řidiče dostane název Highway Teammate. 

Firma Toyota Research Institute má za úkol vytvořit vhodný software, který bude koordinovat všechny složky, potřebné pro bezpečnou jízdu bez lidského zásahu. “Prototypy a předvýrobní auta se stanou těmi nejinteligentnějšími superpočítači na čtyřech kolech,” uvedl v rozhovoru pro portál Automotive News Europe šéf institutu James Kuffner. Vývoj takovéto technologie a její uvedení na trh označil za úspěch srovnatelný s letem na Měsíc.

 

 

Komentáře ke článku

reklama
reklama