Novinky

  • 19.01.2021 Neutral Průměrná cena povinného ručení v ČR klesla v prosinci meziročně o 953 Kč na 6702 Kč

  • 14.01.2021 Neutral Litr benzinu se v ČR prodává v průměru za 27,92 Kč, litr nafty za 27,23 Kč

  • 11.01.2021 Neutral Šéf Tesly Elon Musk se podle agentury Bloomberg stal nejbohatším člověkem na světě

Facebook Instagram

Prastaré dekorativní umění i parkovací systém s pamětí

Prastaré dekorativní umění i parkovací systém s pamětí

Lexus LS s vylepšenými jízdními vlastnostmi

Lexus představil v evropské premiéře modernizovaný sedan LS. Do prodeje přijde koncem tohoto roku.

Ke zlepšení jízdních vlastností mají přispět snížení tuhosti boční stěny pneumatik ve svislém směru, stejně jako přepracované adaptivní odpružení AVS a úprava nastavení stabilizátorů.

Sedadla dostala v zájmu tlumení vibrací a spolehlivějšího držení těla výplně z uretanu, další měkčí vrstvu nahoře v sedácích a hlubší švy mezi opěradlem a bočními polštáři. 

K ovládání multimedií slouží velký centrální displej

Novinkou je autonomní systém Advanced Park, nabízející paměťovou funkci s rozpoznáváním a ukládáním pravidelně používaných parkovacích míst. Když u některého z nich řidič zastaví, zařízení si pomocí ultrazvukových lokátorů a kamery udělá přehled o celém okolí a všech překážkách. Automaticky vypočte co nejefektivnější a nejbezpečnější manévr, včetně zpomalení jízdy v případě, že jsou mezery menší. O trajektorii vozidla informují živý obraz a srozumitelná grafika na centrálním displeji. 

Světlomety jsou opatřeny technologií BladeScan

Světlomety typu BladeScan s vestavěným rychle rotujícím zrcadlem a promítáním světla z LED zdrojů jsou schopné nasvítit širší plochu než běžné „ledky“. Digitální zpětné zrcátko zprostředkovává v reálném čase záznam ze zadní parkovací kamery.

Multimédia se ovládají prostřednictvím dotykové obrazovky o velikosti 12,3". Mobily lze integrovat přes Apple CarPlay a Android Auto. 

Čalounění dveří je inspirováno tradičním japonským dekorativním uměním

V interiéru byly aplikovány některé prvky tradičního japonského dekorativního umění. Ve výplních dveří Nišidžin a Haku je protkána černá a stříbrná do organických vzorů, jejichž předobrazem byly vlny třpytící se v měsíčním světle.

Komentáře ke článku