Novinky

  • 06.05.2021 Good Magistrát hl. m. Prahy oznámil záměr odstranit 1 800 informačních a směrových tabulí za účelem omezit vizuální smog

  • 21.04.2021 Neutral Světovým autem roku 2021 se stal Volkswagen ID.4

  • 19.04.2021 Good Max Verstappen (Red Bull) vyhrál Velkou cenu Emilie-Romagni F1

Facebook Instagram

Lexus jako květinová zahrada

Lexus jako květinová zahrada

Unikátní projekt španělských výtvarníků

Vítězem druhého ročníku výtvarné soutěže UX Art Car se stal projekt Zenová zahrada studia Clap ze španělské Valencie. Při jeho realizaci byla celá karoserie crossoveru Lexus UX pokryta speciálním vzorem, tvořeným tisíci papírových okvětních lístků.

Dílo získalo cenu veřejnosti v konkurenci dalších šesti předložených návrhů, prezentovaných společností Lexus Spain na webových stránkách pro zákazníky. 

Papírovými květy pokrytý Lexus UX

Snímky vozu byly pořízeny na nádvoří klubu Alma v Madridu. Výtvarníci Jordi Iranzo a Angela Montagudová z Clap Studia pracovali na vozidle po dobu jednoho měsíce.

Naším konceptem je zenová zahrada, která reprezentuje určitý duševní stav: klid a ryzí uvědomění,“ vysvětlili. „Použili jsme papír, důležitý prvek japonské kultury, pokrývající exteriér v podobě květeny a dodávající automobilu objem. Další klíčovou kvalitou je světlo, které zde proměňuje Lexus UX v živou věc. V závislosti na poloze, tónu a intenzitě osvětlení se v průběhu dne tvoří stále jiné struktury a barvy.

Komentáře ke článku