Novinky

  • 18.08.2019 Good Jan Kopecký vyhrál s Pavlem Dreslerem už poosmé prestižní Barum Czech Rally Zlín

  • 18.08.2019 Neutral BMW prodloužilo titulární partnerství s prestižní golfovou PGA TOUR o tři roky

  • 14.08.2019 Neutral Nástupce supersportu Audi R8 bude mít elektrický pohon od chorvatské firmy Rimac.

Facebook Instagram

Asijská premiéra konceptu Mitsubishi e-Yi

Asijská premiéra konceptu Mitsubishi e-Yi

Čistě na elektřinu zvládne 70 kilometrů

Mitsubishi Motors na 18. ročníku mezinárodní výstavy automobilového průmyslu v Šanghaji představila v asijské premiéře koncept SUV e-Yi.

Vůz pohání vlastní systém plug-in hybridního pohonu, vyvinutý pro model Outlander PHEV. Pod podlahou se nachází velkokapacitní baterie. 

V režimu sériového hybridu plní zážehový motor o objemu 2,4 litru funkci generátoru energie, dosahujícího vysokého stupně rekuperace. Ke snížení spotřeby paliva přispívá například aktivní zavírání lamel před chladičem k omezení aerodynamického odporu.

Čistě na elektřinu urazí vozidlo vzdálenost přes 70 kilometrů a při zcela nabité baterii a s plnou nádrží paliva více než přes 700 kilometrů. 

Stálý pohon všech kol Twin Motor 4WD je propojen s elektromotory, které roztáčejí obě nápravy, přičemž je uplatněna technologie aktivní kontroly stáčení kolem svislé osy k optimálnímu rozdělování hnacího momentu mezi přední kola.

Řidič má před sebou LCD displej o velikosti 12,3", na němž se zobrazují rychlost, otáčky motoru a toky energií hybridního ústrojí i další informace o automobilu a trase v rámci platformy online služeb Mitsubishi Connect. Podobná obrazovka se nachází uprostřed přístrojové desky. 

  

Komentáře ke článku