Novinky

  • 27.05.2019 Good Fiat Chrysler a Renault mají v pondělí dopoledne oznámit své spojení.

  • 26.05.2019 Neutral 103. ročník závodu Indianapolis 500 vyhrál Simon Pagenaud z Teamu Penske

  • 26.05.2019 Neutral Lewis Hamilton z týmu Mercedes vyhrál VC Monaka F1 a zvýšil vedení v MS

Facebook Instagram

Asijská premiéra konceptu Mitsubishi e-Yi

Asijská premiéra konceptu Mitsubishi e-Yi

Čistě na elektřinu zvládne 70 kilometrů

Mitsubishi Motors na 18. ročníku mezinárodní výstavy automobilového průmyslu v Šanghaji představila v asijské premiéře koncept SUV e-Yi.

Vůz pohání vlastní systém plug-in hybridního pohonu, vyvinutý pro model Outlander PHEV. Pod podlahou se nachází velkokapacitní baterie. 

V režimu sériového hybridu plní zážehový motor o objemu 2,4 litru funkci generátoru energie, dosahujícího vysokého stupně rekuperace. Ke snížení spotřeby paliva přispívá například aktivní zavírání lamel před chladičem k omezení aerodynamického odporu.

Čistě na elektřinu urazí vozidlo vzdálenost přes 70 kilometrů a při zcela nabité baterii a s plnou nádrží paliva více než přes 700 kilometrů. 

Stálý pohon všech kol Twin Motor 4WD je propojen s elektromotory, které roztáčejí obě nápravy, přičemž je uplatněna technologie aktivní kontroly stáčení kolem svislé osy k optimálnímu rozdělování hnacího momentu mezi přední kola.

Řidič má před sebou LCD displej o velikosti 12,3", na němž se zobrazují rychlost, otáčky motoru a toky energií hybridního ústrojí i další informace o automobilu a trase v rámci platformy online služeb Mitsubishi Connect. Podobná obrazovka se nachází uprostřed přístrojové desky. 

  

Komentáře ke článku

reklama
reklama