Novinky

  • 24.01.2020 Good Škoda na ženevském autosalonu představí Octavii iV RS s plug in hybridním pohonem.

  • 24.01.2020 Bad Šéf odborů VW Osterloh požaduje kvóty EU pro nabíjecí stanice elektromobilů.

  • 24.01.2020 Good Alfa Romeo ke 110. výročí plánuje lehkou verzi Giulia GTA Special s 456 kW (620 k).

Facebook Instagram

V Goodwoodu se ukáže produkční Lexus LC bez střechy

V Goodwoodu se ukáže produkční Lexus LC bez střechy

Od konceptu se příliš lišit nebude

Nový Lexus LC ohromil svět, protože jeho sériová verze vypadá jako koncept z budoucnosti. Má futuristické tvary, které přitáhnou pozornost víc než leckteré supersporty těch nejdražších značek. Navíc verze LC 500 má plnotučný osmiválec s atmosférickým plněním, což se v dnešním světě moc nevidí. 

Na nedávném autosalonu v Detroitu byl představen koncept nahoře bez, tedy provedení kabriolet. A ten by se měl ukázat na slavnostní akci v Goodwoodu mezi 4. a 7. červencem. Avšak už ne jako studie, ale jako produkční verze, po které movití zájemci tolik touží.

Sériový vůz se prý od konceptu příliš lišit nebude, takže se můžeme těšit na elegantní linky doplněné o plátěnou střechu. Zcela jistě lehce stoupne hmotnost a trochu se zhorší dynamika či jízdní vlastnosti, ale na oplátku bude ke slyšení skvělý zvuk pětilitrového motoru V8 s výkonem 477 koní. Druhou motorizací bude hybrid s 3.5 V6 a elektromotorem, který kombinovaně dává 360 koní.

Jen dodáváme, že kupé s osmiválcem zvládá akceleraci z 0 na 100 km/h za 4,7 sekundy. Počítá se s tím, že kabriolet bude o 1-2 desetiny pomalejší.

Cena by se měla pohybovat okolo tří milionů korun dle provedení.

Komentáře ke článku