Novinky

  • 12.12.2019 Neutral Testy F1 před sezonou 2020 se uskuteční 19. - 21. a 26. - 28. února v Barceloně

  • 09.12.2019 Bad Mladí zelení požadují zákaz vjezdu soukromých vozidel, i elektromobilů, do Berlína.

  • 09.12.2019 Bad Koncern GM končí svou účast ve společném podniku s ruským AvtoVAZ.

Facebook Instagram

Adam Cup čeká nejprestižnější podnik roku

Adam Cup čeká nejprestižnější podnik roku

Najde Stříteský konečně přemožitele?

Celkem sedm posádek se utká o prvenství v dalším pokračování XTG Adam Cupu, který bude o tomto víkendu součástí prestižní Barum Czech Rally Zlín.

Do pohárového hodnocení budou započítány výsledky páteční a sobotní části soutěže. Vozy se tak představí divákům na večerní superspeciálce v ulicích Zlína a dále na rychlostních zkouškách Březová, Semetín, Halenkovice a Kostelany.

Z loňských účastníků jsou znovu přihlášeny dvojice David Štefan – Ondřej Vichtora a Tomáš Arnošt – Jan Nešpor. Největšími favority však budou letos dosud neporažení Dominik Stříteský a Jan Mikulík. 

Posádka Štefan - Vichtora se na Barumce představí již podruhé

Na Barumku se hodně těšíme, je to pro nás, dá se říct, domácí závod. Očekávám, že všechny vložky budou zábavné, každá z nich pak unikátní a hlavně hodně zrádná. Pokusíme se opět předvést to nejlepší, co umíme, a uvidíme, jestli si s námi pohraje počasí jako loni,“ uvedl teprve devatenáctiletý Stříteský.

Nesporným obohacením bude start Poláků Szymona Žarloka a Krzystofa Pietruszky, kteří jsou v průběžné klasifikaci zatím na druhé příčce. „V minulosti se ve Zlíně objevilo i mnoho mých krajanů a bude skvělé se mezi ně nyní zařadit. Jsem si však především vědom důležitosti rallye pro vývoj v poháru. Každý bod bude na konci sezony důležitý a k Barumce s tímto vědomím přistupujeme. Na extrémně těžkých měřených úsecích bude velmi snadné udělat chybu,“ prohlásil pilot.

Komentáře ke článku