Novinky

  • 15.02.2020 Bad Při stavbě továrny Tesla u Berlína už bylo objeveno 13 amerických leteckých bomb z války.

  • 12.02.2020 Good Slovenská vláda navrhuje zrušení dálničních poplatků pro vozy do 3,5 t.

  • 10.02.2020 Good Film Le Mans 66 (Ford v. Ferrari) získal Oscary za střih a zvuk - jako Grand Prix v roce 1966.

Facebook Instagram

Agostini a Grosjean na Zlatém volantu

Agostini a Grosjean na Zlatém volantu

Absolutním vítězem Prokop, Enge vstoupil do Síně slávy

Po pěti letech ukončil Martin Prokop vládu Jana Kopeckého v kategorii Rallye a maratony ankety Zlatý volant. V jejím 43. ročníku, hodnotícím výsledky roku 2019, současně nasbíral absolutně nejvíce hlasů od odborné novinářské poroty i od veřejnosti.

Mezi závodníky na okruzích uspěl Josef Král, který za sebou nechal Adama Lacka a Filipa Salaquardu. Prvenství mezi vrchaři obhájil Lukáš Vojáček, na dalších příčkách se umístili Miloš Beneš a Marek Rybníček. V terénu kralovali autokrosaři v pořadí Petr Nikodém, Jakub Kubíček a Radek Jordák. Motokárový Zlatý volant si odnesl Jakub Talaš, kterému se podařilo odsunout na následující pozice Dominika Javůrka a Adama Kowalského.

Tomáš Enge (na titulním snímku spolu s Giacomem Agostinim) vstoupil do znovuobnovené Síně slávy českého motorsportu. „Děkuji. Nečekal jsem to v takto mladém věku. Sice závodím skoro třicet let, ale ještě bych chtěl v tom dlouho pokračovat,“ okomentoval své zvolení.

Laureáti 43. ročníku ankety Zlatý volant

V jedné stopě, tedy v paralelní anketě Zlatá řídítka, si pro originální trofej přišla na pódium velká naděje naší silnice Filip Salač. Pomyslné pódium kompletovali jeho kolegové Jakub Kornfeil a Karel Hanika.

Laureátkou Ceny Elišky Junkové se stala účastnice Rallye Dakar Gabriela Novotná a SimRace Trophy pro virtuální závodníky připadla Michalu Šmídlovi. Motoristickou událostí roku je již tradičně Barum Czech Rally Zlín.

Za celoživotní přínos motorsportu byl oceněn Giacomo Agostini, patnáctinásobný motocyklový mistr světa a vítěz 122 velkých cen. Osobností světového motorsportu byl vyhlášen současný pilot týmu F1 Haas Romain Grosjean. Oba byli osobně na čtvrtečním galavečeru přítomni.

Komentáře ke článku