Novinky

  • 07.04.2020 Bad Podle sdružení AutoSAP ochromila epidemie koronaviru 90 % autoprůmyslu u nás

  • 06.04.2020 Neutral Ve V. Británii uspěla kolektivní žaloba na Volkswagen kvůli falšování množství emisí

  • 06.04.2020 Neutral Automobilka Ford přeruší výrobu v Evropě nejméně do 4. května

Facebook Instagram

Häkkinen testoval nový Nokian

Häkkinen testoval nový Nokian

Pneumatika Snowproof P přijde na podzim

Nokian Tyres uvede na podzim 2020 na trh zimní pneumatiku Snowproof P. K dispozici bude v rychlostních kategoriích H (210 km/h), V (240 km/h) a W (270 km/h) . Nabídka rozměrů pokrývá 55 produktů od 17 do 21 palců.

Největší změna v porovnání s předchozím modelem Nokian WR A4 je patrná v dezénu. Z asymetrického se změnil na směrový a symetrický. Díky speciálně upraveným bočním a podélným drážkám se na maximum zvětšuje kontaktní plocha mezi pneumatikou a silnicí. Hustá síť lamel efektivně odvádí vodu a rozbředlý sníh. Tento proces ještě urychlují leštěné drážky. 

Nová zimní pneumatika Nokian Snowproof P

Směs pryže Alpine Performance má zvládat širokou škálu teplot. Zvyšuje přilnavost na mokru, aniž by omezovala vlastnosti gumy v zimních podmínkách.

Vývoj Nokianu Snowproof P zahrnoval testování v laponských arktických krajích ve zkušebním centru v Ivalu a rovněž na tratích v Německu, Rakousku a ve Španělsku. Firma přitom využila zkušeností dvojnásobného mistra světa F1 Miky Häkkinena. „Pneumatika pracuje spolehlivě jak při vysokých, tak při nízkých rychlostech na kluzkých vozovkách. Můžete si vychutnat přesné jízdní reakce a snadnou ovladatelnost i v extrémních situacích,“ prohlásil.

Komentáře ke článku