Novinky

  • 25.04.2023 Bad Policisté zjistili 2800 přestupků během akce, při které se zaměřili na dodržování rychlosti.

  • 23.04.2023 Good Soud v USA rozhodl, že autopilot automobilky Tesla při nehodě v roce 2019 neselhal.

  • 14.02.2023 Bad Ve věku 97 let zemřel čestný předseda společnosti Toyota Motor Corporation Dr.Soichiro Toyoda, který byl synem zakladatele společnosti.

Facebook Instagram

Továrna Nokianu v Daytonu se rozjela

Továrna Nokianu v Daytonu se rozjela

Část potřebné energie se získává ze solárních panelů

Společnost Nokian Tyres začala ve své továrně v Daytonu v severoamerickém Tennessee vyrábět pneumatiky pro komerční prodej.

Představuje to milník jak pro naše zákazníky, tak pro zaměstnance,“ uvedla Hille Korhonenová, prezidentka a generální ředitelka Nokian Tyres. „Těšíme se, že řidičům budeme moci nabídnout větší objem kvalitních pneumatik spolu s tím, jak rozvíjíme vztahy s našimi partnery.

V komplexu o rozloze 77 000 metrů čtverečních má výhledově najít práci až 400 lidí. V současnosti jich je zhruba stovka. 

Věřili byste, že se tady vyrábějí pneumatiky?

Základní kámen závodu byl položen v roce 2017. Jedná se o třetí produkční zařízení Nokianu, další se nacházejí ve finském městě Nokia a ruském Vsevoložsku. Jeho slavnostní otevření se uskutečnilo loni v říjnu.

Firma bude v Daytonu dodržovat přísné normy udržitelnosti a omezí na minimum množství odpadů a emisí. Solární panely na parkovišti vyrobí tři megawatty elektřiny, která se bude dále používat.

Komentáře ke článku