Novinky

  • 11.08.2020 Neutral Akcie Hyundaie prudce stouply, když firma oznámila příchod elektromobilů Ioniq

  • 09.08.2020 Neutral Holanďan Max Verstappen (Red Bull) zvítězil ve VC 70. výročí F1 v Silverstonu

  • 08.08.2020 Neutral Fin Valtteri Bottas (Mercedes) odstartuje z první pozice do VC 70. výročí F1 v Silverstonu

Facebook Instagram

Celoroční gumy jsou alternativou pro sváteční šoféry

Celoroční gumy jsou alternativou pro sváteční šoféry

Sezonním pneumatikám se ale nevyrovnají

Pneumatiky pro osobní automobily můžeme řadit do tří kategorií – vedle klasických letních a zimních plášťů existují také celoroční. Ty jsou ideální volbou pro motoristy, kteří najedou kolem pěti tisíc kilometrů ročně, nepohybují se v horských regionech nebo mají více než jeden vůz.

Navíc tyto výrobky splňují veškeré legislativní požadavky na provoz v každém období. To znamená, že mohou být používány i mezi 1. listopadem a 31. březnem, pokud se na silnicích vyskytuje souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, případně lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že taková situace nastane. Stejně tak je možno je bez obav použít v úsecích, opatřených příkazovou dopravní značkou Zimní výbava.

Mezi hlavní výhody celosezonních pneumatik bezesporu patří finanční i časová úspora. Není nutno kupovat druhou sadu ráfků a senzorů TPMS. Odpadají náklady na přezouvání a problémy s uskladněním. Záporem naopak je potřeba dodržet minimální hloubku dezénu čtyři milimetry v zimní periodě.

I když současné „univerzálky“ poskytují dobré jízdní vlastnosti na různých površích, uživatelé musejí počítat s tím, že mají své limity a nedosahují výkonů letních a zimních pneumatik.

Komentáře ke článku