Novinky

  • 06.05.2021 Good Magistrát hl. m. Prahy oznámil záměr odstranit 1 800 informačních a směrových tabulí za účelem omezit vizuální smog

  • 21.04.2021 Neutral Světovým autem roku 2021 se stal Volkswagen ID.4

  • 19.04.2021 Good Max Verstappen (Red Bull) vyhrál Velkou cenu Emilie-Romagni F1

Facebook Instagram

Lexus si odbyl látkovou premiéru

Lexus si odbyl látkovou premiéru

Střecha na LC Convertible má vydržet všechno

Lexus v minulosti nikdy nevyráběl model s látkovou střechou. Premiéru si odbyl až u vozu LC Convertible. S o to větší pečlivostí k tomu přistoupil.

Konstruktéři podrobili zařízení testování do kritického bodu, přičemž zjistili, že první závada nastane až po 18 tisících cyklech natažení a stažení. Mechanismus funguje stejně spolehlivě i za sněhu a při teplotách pod bodem mrazu.

Vícevrstvý materiál blokuje nežádoucí hluky. Stejně tichý je také hydraulický elektromotor. 

Stažená střecha nic neubírá z objemu zavazadelníku

Střechu se podařilo vměstnat mezi věže zavěšení zadních kol, zatímco jednotka kapalinového motoru se nachází ve volném prostoru za zadními sedadly. Objem zavazadelníku (172 litrů) tak zůstal stejný jako u varianty kupé.

Aktivace nebo stažení trvají patnáct sekund a operaci lze spustit i za jízdy rychlostí až 50 km/h. Zkoušky v aerodynamickém tunelu prokázaly, že kabriolet má dokonce lepší dynamické vlastnosti než kupé. Natažená střecha je totiž níže a navíc díky použití kombinace hořčíku a hliníku při výrobě jejího rámu také extrémně lehká.

Komentáře ke článku