Novinky

  • 06.07.2020 Neutral Do konce roku má být v ČR zprovozněno 63 kilometrů nových dálnic a silnic

  • 05.07.2020 Neutral VC Rakouska, úvodní podnik nového ročníku F1, vyhrál Fin Valtteri Bottas (Mercedes)

  • 04.07.2020 Bad Prodej nových aut klesl v ČR v prvním pololetí meziročně o 26 procent

Facebook Instagram

V e-Soulu už pejska nezapomenete

V e-Soulu už pejska nezapomenete

Kia začala prodávat modelové provedení 2021

Kia zahajuje prodej elektrického vozu Kia e-Soul v modelovém provedení 2021. Současně došlo ke snížení ceny jeho standardní podoby s akumulátorem o kapacitě 39,2 kWh o 50 000 korun na 1 099 980 korun.

Mezi novinky ve výbavě elektromobilu patří bezpečnostní systém ROA (Rear Occupant Alert). Vizuálně upozorňuje na obsazení zadních sedadel a pomáhá zabránit situaci, kdy by mohl řidič neúmyslně opustit vozidlo se zapomenutým cestujícím (nejčastěji malým dítětem či domácím zvířetem).

Kia e-Soul je příkladem čistě elektrického automobilu

V základu se objevila rovněž příprava pro tažné zařízení pro základní rám nosiče jízdních kol. Dovolí vertikální zatížení až do hmotnosti 100 kilogramů.

Telematika Kia Uvo Connect propojuje pasažéry s okolním světem prostřednictvím mobilní sítě GSM, respektive SIM karty, která je součástí automobilu. Uživatel pak může využívat několik funkcí vzdáleného ovládání. 

Na palubní desce se nyní nachází i kontrolka systému ROA

Třífázová palubní nabíječka dobíjí vysokokapacitní baterii výkonem až 11 kW (max. 12A). Oproti jednofázové variantě se tak nabíjecí cyklus za předpokladu využití externí stanice Wallbox zkrátí o 25 % a akumulátor se z nuly na sto procent dostane za sedm hodin (u verze s prodlouženým dojezdem).

Komentáře ke článku