Novinky

  • 15.10.2020 Good V Číně už šestý měsíc za sebou stoupl počet prodaných nových osobních automobilů

  • 11.10.2020 Good Triumfem Lewise Hamiltona (Mercedes) skončila VC Eifelu F1 na Nürburgringu

  • 11.10.2020 Good Český stát vybral na silničním mýtu v září rekordní částku 1,04 miliardy korun

Facebook Instagram

Kouzelné brýle pomáhají konstruovat auta

Kouzelné brýle pomáhají konstruovat auta

BMW využívá nový druh rozšířené reality

BMW Group v oblasti tvorby koncepčních vozů a prototypů používá nový druh rozšířené reality (AR), který celý proces zrychluje až o 12 měsíců. Speciální brýle umožní vidět reálné tvary a do nich zasazovat 3D holografické modely ve skutečném měřítku.

Vizualizace automobilů a jejich komponentů jsou uložené v datech v platformě BMW Group. Odtud se soubory jednoduchým přetažením z webové databáze umístí do brýlí pro virtuální realitu. Odborníci je pak mohou použít k vytvoření jejich 3D podoby v reálné velikosti a prostředí. 

Brýle s rozšířenou realitou reagují na pohyb rukou

Řešení dovoluje jednoduchým pohybem ruky nejen modifikovat rozměry, ale také umístění a úhly natočení jednotlivých částí. Kromě toho lze vytvářet řezy, zobrazující vnitřní struktury vozidla.

Na části tohoto projektu BMW Group spolupracuje se start-upovou a výzkumnou společností z bavorské metropole. Pilotní závod je situován ve výzkumném a vývojovém centru v Mnichově. Jeho celková plocha činí 100 000 m2 a je zde zaměstnáno 850 lidí. Vznikají tady prototypy s elektrickými i spalovacími motory. Součástmi komplexu jsou také karosárna, montážní linka pro prototypy a středisko pro aditivní výrobu, zaměřené na technologii 3D tisku.

Komentáře ke článku