Novinky

  • 14.02.2023 Bad Ve věku 97 let zemřel čestný předseda společnosti Toyota Motor Corporation Dr.Soichiro Toyoda, který byl synem zakladatele společnosti.

  • 11.01.2023 Bad V české soutěži Auto roku 2023 chybí mezi nominanty značky Škoda a Audi.

  • 02.01.2023 Good Peugeot spouští v ČR prodej nového modelu 408.

Facebook Instagram

Nedělní chvilka (digitálního) umění

Nedělní chvilka (digitálního) umění

Virtuální cestování za uměním z pohodlí domova

Buď osobně (s ohledem na protiepidemiologická opatření) na adrese 166 Linken Wienzeile ve Vídni, nebo z pohodlí domova máte možnost vyzkoušet si rozšířenou realitu (AR) od BMW s názvem BORNELECTRIC AR EXPERIENCE.

Jedná se o streetartové dílo od BMW. Styl je kombinací digitální estetiky a ručně malované typografie. V této podobě jde o poprvé v Rakousku realizované dílo. Jediná podmínka: potřebujete účet na Instagramu. Jak na to?

Chcete-li zobrazit efekt, otevřete tento odkaz na mobilním zařízení:

https://www.instagram.com/ar/257248029796196

Instagram se otevře přímo s filtrem AR – BORN ELECTRIC

Zaměřte fotoaparát svého mobilního zařízení na nástěnnou malbu na 166 Linken Wienzeile ve Vídni, kterou vidíte na následujícím obrázku.

Uvidíte zážitek z rozšířené reality, který závisí na rozlišení obrazovky.

 

V noci jsou umělecká díla osvětlena a oživena speciálními projekcemi. Digitální AR filtr #bornelectric od BMW umožňuje digitálnímu uměleckému dílu ožít. To nejenže vytváří působivý zážitek přímo na místě ve Vídni, ale také jej zpřístupňuje prostřednictvím digitálních kanálů.

Kulturní a společenská angažovanost je pro nás velmi důležitá, proto v BMW Group podporujeme mnoho projektů. Street art v podání BMW ve Vídni je prohlášením a příslibem pro všechny: BMW Group elektrifikuje Evropu – udržitelně a inovativně. Podporujeme Rakousko a Evropu v přechodu na elektromobilitu a vytváříme tento inovativní a udržitelný obrat,“ říká o projektu Mariahilf Christian Morawa, generální ředitel BMW Austria.

Nástěnná malba byla vytvořena pomocí chladivých barev rakouské rodinné firmy Baumit se sníženým obsahem oxidů dusíku. V rámci tohoto projektu byl tento druh barvy použit poprvé. Barvy se vyrábějí v Rakousku, což zajistilo krátké dodací cesty a podporu regionálních společností.

BMW Rakousko získalo kreativní podporu od společnosti CONCRETE. Jedná se o agenturu specializující se na tvorbu graffiti, která celé dílo vytvořila.

 

Komentáře ke článku