Novinky

  • 25.04.2023 Bad Policisté zjistili 2800 přestupků během akce, při které se zaměřili na dodržování rychlosti.

  • 23.04.2023 Good Soud v USA rozhodl, že autopilot automobilky Tesla při nehodě v roce 2019 neselhal.

  • 14.02.2023 Bad Ve věku 97 let zemřel čestný předseda společnosti Toyota Motor Corporation Dr.Soichiro Toyoda, který byl synem zakladatele společnosti.

Facebook Instagram

BMW bude příští rok slavit kulatiny

BMW bude příští rok slavit kulatiny

Při příležitosti 50. výročí se vrací klasické logo BMW Motorsport

24. května 2022 uplyne 50 let od založení společnosti BMW M GmbH. O téměř čtvrt roku dříve tato divize BMW Group na svých aktuálních produktech demonstruje smysl pro tradici a ducha významného jubilea. Zákazníci, kteří se rozhodnou pro M model BMW nebo vůz BMW vybavený paketem M Sport s datem výroby od března 2022, si mohou nechat ozdobit přední a zadní část vozu, stejně jako středy kol znaky inspirovanými klasickým logem „BMW Motorsport“. Jako alternativa ke konvenčnímu logu BMW signalizuje vášeň pro motoristický sport a kořeny značky BMW M. Tuto jedinečnou nabídku v historii BMW M bude možné objednat od konce ledna 2022.

 

Kromě speciálních znaků bude v jubilejním roce 2022 pro vybrané modely nabízeno 50 ikonických a historicky významných laků BMW M. Mezi tyto barvy patří například žlutá Dakar Yellow, oranžová Fire Orange, fialová Daytona Violet, modrá Macao Blue, červená Imola Red nebo modrá Frozen Marina Bay Blue. Všechny odkazují na různé éry padesátileté historie BMW M.

Logo BMW se vzájemně posunutými půlkruhy v modré, fialové a červené barvě bylo poprvé použito v roce 1973 na závodním voze BMW Motorsport GmbH, která byla založena o rok dříve. V roce 1978 a s premiérou BMW M1 se objevily tři barevné pruhy skloněné doprava a opírající se o písmeno M. I mimo motoristickou scénu se toto spojení stalo ochrannou známkou s mimořádně vysokou rozpoznávací a identifikační hodnotou. Legendární BMW M1 bylo jediným vysokovýkonným sériovým vozem BMW M, který kromě loga se třemi barevnými pruhy nesl i historický znak motorsportu. V obou logách znamená modrá barva BMW, červená symbolizuje závodění a fialová vyjadřuje spojení mezi oběma. Fialová se postupem času proměnila na tmavě modrou a BMW Motorsport GmbH od roku 1993 působí pod názvem BMW M GmbH. Na vysoké symbolické síle značky a loga se ale nic nezměnilo. V padesátém roce své existence je tato divize úspěšnější než kdykoli předtím a je celosvětově vedoucí společností v segmentu výkonných a vysokovýkonných automobilů.

 

S klasickým logem ‚BMW Motorsport‘ bychom se rádi s fanoušky značky podělili o naši radost z výročí BMW M GmbH,“ říká Franciscus van Meel, předseda představenstva BMW M GmbH. „Máme před sebou skvělý rok, který oslavíme jedinečnými produktovými novinkami a vzrušujícími představeními. M je již dlouho považováno za ‚nejsilnější písmeno světa‘ a v jubilejním roce naší společnosti bude silnější než kdykoliv předtím.

 


BMW M GmbH má v roce 2021 nakročeno k dosažení dalšího prodejního rekordu. Její výkonné a vysokovýkonné modely se těší stále rostoucí celosvětové oblibě, kterou v jubilejním roce opět podpoří nové produktové novinky. V průběhu roku 2022 společnost poprvé uvede na trh BMW M3 Touring. Kromě toho se zejména výkonově orientovaní příznivci značky mohou těšit na mimořádný speciální model řady BMW M4 Coupé. Nástupce úspěšného modelu BMW M2 je již také v pokročilé fázi vývoje sériového provedení. Souběžně s tím se kupředu posunuje rovněž elektrifikace značky BMW M. V jubilejním roce bude uveden na trh první elektrifikovaný vysokovýkonný model v historii BMW M GmbH.

 

BMW M GmbH oslaví své výročí nejen atraktivními novinkami, ale také řadou akcí. Výroční představení jsou plánována na květen 2022 na Concorso d'Eleganza Villa d'Este u jezera Como v severní Itálii, následovat bude Goodwood Festival of Speed ve Velké Británii a Concours d'Elegance v Pebble Beach v Kalifornii. Čtyřiadvacetihodinový závod na Nürburgringu bude také vítanou příležitostí pro BMW M GmbH, aby společně s fanoušky zhodnotila svou vlastní úspěšnou historii a nadchla je pro budoucnost.

 

Komentáře ke článku