Novinky

  • 12.12.2019 Neutral Testy F1 před sezonou 2020 se uskuteční 19. - 21. a 26. - 28. února v Barceloně

  • 09.12.2019 Bad Mladí zelení požadují zákaz vjezdu soukromých vozidel, i elektromobilů, do Berlína.

  • 09.12.2019 Bad Koncern GM končí svou účast ve společném podniku s ruským AvtoVAZ.

Facebook Instagram

Chevrolet Colorado ZR2 Bison

Chevrolet Colorado ZR2 Bison

Pick-up do extrémního terénu

Automobilka Chevrolet spojila své síly s firmou AEV, specializovanou na doplňky umožňující modifikovat standardní SUV pro použití v terénu, aby společně vytvořily speciální verzi pick-upu Colorado ZR2.

Chevrolet Colorado Bison

Firma American Expedition Vehicles, sídlící v Michiganu, použila jako ochranné prvky pro spodek motoru, převodné ústrojí, diferenciály a nádrž paliva pláty z boronové oceli. K tomu přidala ocelové nárazníky vpředu i vzadu, které vozu dodávají dramatický vzhled a přitom plní i svou funkci. Do nárazníků jsou vpředu vestavěny světlomety do mlhy a vyprošťovací otvory. Změnila se i maska chladiče, kde logo nahradil nápis Chevrolet. Logo firmy AEV najdeme na bocích, zádi a na hlavových opěrkách. Viditelným doplňkem je šnorchl, který dosud jako nabídku nadstandardní výbavy přímo z továrny nabízí jen Toyota.

Po technické stránce je Bison vybaven standardními diferenciály z Colorada ZR2, tlumiči Multimatic a terénními pneumatikami Goodyear Wrangler Duratec.

Pohonnou jednotkou je zážehový V6 3,6 l nebo čtyřválcový turbodiesel 2,8 l. Karoserie typu Crew Cab může být s jednou nebo dvěma řadami sedadel.

Chevrolet Colorado Bison

Komentáře ke článku