Novinky

  • 14.08.2019 Neutral Nástupce supersportu Audi R8 bude mít elektrický pohon od chorvatské firmy Rimac.

  • 11.08.2019 Bad Volkswagen v USA sešrotuje 102 000 plně funkčních aut vykoupených po Dieselgate.

  • 09.08.2019 Neutral Lancia nečekaně prodala letos v Evropě zatím více aut než sesterská Alfa Romeo

Facebook Instagram

Chevrolet Colorado ZR2 Bison

Chevrolet Colorado ZR2 Bison

Pick-up do extrémního terénu

Automobilka Chevrolet spojila své síly s firmou AEV, specializovanou na doplňky umožňující modifikovat standardní SUV pro použití v terénu, aby společně vytvořily speciální verzi pick-upu Colorado ZR2.

Chevrolet Colorado Bison

Firma American Expedition Vehicles, sídlící v Michiganu, použila jako ochranné prvky pro spodek motoru, převodné ústrojí, diferenciály a nádrž paliva pláty z boronové oceli. K tomu přidala ocelové nárazníky vpředu i vzadu, které vozu dodávají dramatický vzhled a přitom plní i svou funkci. Do nárazníků jsou vpředu vestavěny světlomety do mlhy a vyprošťovací otvory. Změnila se i maska chladiče, kde logo nahradil nápis Chevrolet. Logo firmy AEV najdeme na bocích, zádi a na hlavových opěrkách. Viditelným doplňkem je šnorchl, který dosud jako nabídku nadstandardní výbavy přímo z továrny nabízí jen Toyota.

Po technické stránce je Bison vybaven standardními diferenciály z Colorada ZR2, tlumiči Multimatic a terénními pneumatikami Goodyear Wrangler Duratec.

Pohonnou jednotkou je zážehový V6 3,6 l nebo čtyřválcový turbodiesel 2,8 l. Karoserie typu Crew Cab může být s jednou nebo dvěma řadami sedadel.

Chevrolet Colorado Bison

Komentáře ke článku