Novinky

  • 16.09.2019 Bad Při demonstracích před vstupy na autosalon IAA ve Frankfurtu bylo zadrženo 26 osob.

  • 13.09.2019 Bad Fiasko autosalonu IAA ve Frankfurtu vedlo k rezignaci prezidenta VDA Bernharda Mattese.

  • 13.09.2019 Good Nadační fond Škoda Auto předal Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi 4 miliony korun.

Facebook Instagram

BMW Z4 se začalo vyrábět v Rakousku

BMW Z4 se začalo vyrábět v Rakousku

Základ stojí přes milion korun

Svěží a lehký sportovní kabriolet BMW Z4 právě začal sjíždět z výrobních linek. Oproti jeho velkému bratru BMW řady 8 se ale nevyrábí v Německu, a dokonce ani u BMW.

Sportovní roadster dostává život v továrně Magna Steyr, která sídlí ve Štýrském Hradci v Rakousku. Zde se vyrábí například Mercedes-Benz Třídy G, Peugeot RCZ nebo některé Jaguary. Nové BMW Z4 však není jedinou novinkou, která zde bude vznikat.

Společně s ním to bude i velmi očekávaná Toyota Supra, která se společně se Z4 vyvíjela a sdílejí spolu stejnou platformu. Ta si ale na svou světovou premiéru musí počkat až do ledna 2019, kdy se představí na detroitském autosalonu.

Společnost Magna Steyr odhaduje, že do konce letošního roku překoná roční produkci 200 000 vozů. I z tohoto důvodu právě plánuje rozšíření výroby do Severní Ameriky a Číny. Základní verze BMW Z4 ve verzi sDrive20i, se zážehovým dvoulitrovým turbomotrem o výkonu 145 kW, vyjde na 1 208 428 Kč. Už v základu dostanete sportovní automatickou osmistupňovou převodovku.

 

Komentáře ke článku