Novinky

  • 14.01.2019 Neutral Na autosalonu v Detroitu byla dnes představena nová Toyota GR Supra

  • 11.01.2019 Neutral V anglickém Birminghamu byla zahájena významná výstava Autosport International

  • 09.01.2019 Neutral Opel zveřejnil první snímky nového modelu Zafira Life

Facebook Instagram

BMW Z4 se začalo vyrábět v Rakousku

BMW Z4 se začalo vyrábět v Rakousku

Základ stojí přes milion korun

Svěží a lehký sportovní kabriolet BMW Z4 právě začal sjíždět z výrobních linek. Oproti jeho velkému bratru BMW řady 8 se ale nevyrábí v Německu, a dokonce ani u BMW.

Sportovní roadster dostává život v továrně Magna Steyr, která sídlí ve Štýrském Hradci v Rakousku. Zde se vyrábí například Mercedes-Benz Třídy G, Peugeot RCZ nebo některé Jaguary. Nové BMW Z4 však není jedinou novinkou, která zde bude vznikat.

Společně s ním to bude i velmi očekávaná Toyota Supra, která se společně se Z4 vyvíjela a sdílejí spolu stejnou platformu. Ta si ale na svou světovou premiéru musí počkat až do ledna 2019, kdy se představí na detroitském autosalonu.

Společnost Magna Steyr odhaduje, že do konce letošního roku překoná roční produkci 200 000 vozů. I z tohoto důvodu právě plánuje rozšíření výroby do Severní Ameriky a Číny. Základní verze BMW Z4 ve verzi sDrive20i, se zážehovým dvoulitrovým turbomotrem o výkonu 145 kW, vyjde na 1 208 428 Kč. Už v základu dostanete sportovní automatickou osmistupňovou převodovku.

 

Komentáře ke článku

reklama
reklama