Novinky

  • 26.06.2019 Bad Americké koncerny likvidují normální auta - další obětí GM bude od roku 2023 Camaro.

  • 24.06.2019 Neutral V roce 2020 má mít 26 % vozů taxi v Berlíně hybridní pohon.

  • 24.06.2019 Neutral Crossover Volkswagen T-Roc se bude od roku 2020 nabízet i s karoserií kabriolet.

Facebook Instagram

Nový Renault Clio

Nový Renault Clio

Světová premiéra další generace na autosalonu v Ženevě

Renault na autosalonu v Ženevě představí pátou generaci svého bestselleru Clio. Od představení první generace v roce 1990 se prodalo už 15 milionů kusů a od roku 2013 jde o nejúspěšnějšího představitele segmentu malých vozů v Evropě.

Renault Clio Gen V.

Nové Clio bylo pojaté v duchu dvojího principu Evoluce & Revoluce. Snaží se nabourávat zažitá schémata: design exteriéru směřuje k větší zralosti, zatímco interiér je zcela přepracovaný. Clio získává na dynamice a modernosti díky ostřejším liniím a výraznější masce.

Novinka je kratší o 14 mm a nižší o 30 mm, ale přitom je interiér prostornější. Zavazadlový prostor se základním objemem 391 l je největší ve své kategorii.

Renault Clio Gen V.

Revoluce v interiéru je evidentní. Kabina je pojata zcela nově, vnímanou kvalitou i dostupnými technologiemi se inspiruje ve vyšších segmentech. Nový  Smart Cockpit je natočený k řidiči a integruje více technologií. Je vybaven největšími displeji ve své kategorii a využívá moderní ergonomii. Klíčovým prvkem Smart Cockpitu je multimediální displej 9,3“ jako svislý vertikální tablet. Systém Easy Link nabízí souhrn multimediálních, navigačních a informačních služeb i jednoduché nastavování režimů Multi-Sense. Digitální TFT displej v sedmipalcové i desetipalcové  verzi nahrazuje klasické přístroje a umožňuje personalizaci zobrazení.

Clio bude prvním modelem skupiny, který nabídne mildhybridní pohon E-Tech vyvinutý Renaultem. Díky nabídce asistenčních systémů se stane průkopníkem v dostupnosti městských vozidel vybavených semiautonomním řízením.

Premiéra se odehraje v úterý 5. března.

Renault Clio Gen V.

Komentáře ke článku

reklama
reklama