Novinky

  • 18.10.2019 Neutral Zelení chtějí v Německu prosadit rychlostní limity 130 km/h pro německé dálnice.

  • 17.10.2019 Neutral Korea chce do roku 2030 dosáhnout podíl 33 % prodeje elektrifikovaných vozidel.

  • 16.10.2019 Bad V Německu v posledních měsících dramaticky rostou ceny ojetých aut.

Facebook Instagram

Porota AutoBest vyhlásila pět finalistů

Porota AutoBest vyhlásila pět finalistů

Jsou jimi Nissan Juke, Opel Corsa, Peugeot 208, Renault Clio a Škoda Kamiq

Nissan Juke, Opel Corsa, Peugeot 208, Renault Clio a Škoda Kamiq jsou finalisty evropské ankety AutoBest 2020. Tyto vozy budou soutěžit o cenu Best Buy Car of Europe 2020, tedy Auto, které je tou nejlepší koupí v Evropě pro rok 2020. Mezinárodní porota, sestávající z 31 členů, uskuteční konečné hodnocení a odevzdá své hlasy v nadcházejících týdnech, přičemž vítěz bude vyhlášen v polovině prosince.

AutoBest 2020 Finalist

„V rámci AutoBest pozorně sledujeme trendy v oboru a od evropských spotřebitelů se neustále učíme, co hledají při nákupu nových automobilů. Věříme, že pětice letošních finalistů je vyjádřením těchto trendů - od procesu elektrifikace až po nové možnosti financování,“ řekl zakladatel a předseda organizace AutoBest Dan Vardie.

AutoBest uvolňuje logo European AutoBest 2020 Finalist, které může těchto pět vozů používat ve všech svých komunikačních a propagačních kampaních, a to až do vyhlášení vítěze AutoBest 2020.

Evropská porota AutoBest se 27. a 28. listopadu sejde na okruhu Intercity Istanbul Park Formule 1 k závěrečnému testu. „Letos jsme vybrali slavný okruh F1 poblíž Istanbulu. Uskutečníme zde ty nejlepší testy na trati i na silnici, a to s využitím zkušebního zařízení světové úrovně a vysoce kvalifikovaných odborníků,“ uvedl spoluzakladatel a předseda poroty AutoBest Ilia Seliktar.

AutoBest 2020 Finalist

Ocenění ManBest 2019, spojené s uvedením do Síně slávy nejlepších manažerů v rámci automobilového průmyslu získal generální ředitel společnosti Opel Michael Lohscheller. „V době, kdy Opel hledal cestu k úspěchu, přišel Michael Lohscheller jako správný muž ve správném čase se správnou vizí a strategií, která by německého výrobce automobilů přivedla k nové éře. Michael Lohscheller je prvním evropským generálním ředitelem Opelu, který tuto společnost úspěšně přivedl k ziskovosti po téměř dvou desetiletích ztrát. Jako potvrzení jeho úspěchu byl v roce 2019 jmenován členem představenstva skupiny PSA,“ uvedl Dan Vardie.

Letošní cenu CompanyBest získává skupina Geely Auto Group. Není pochyb o tom, že Geely je nejrychleji rostoucí automobilovou společností na světě, tedy v oboru, který je proslulý svou extrémní konkurenceschopností a tvrdostí, což je obrovský úspěch pro firmu založenou v roce 1986 vizionářským předsedou Li Šu Fu. Geely dnes vlastní takové slavné značky, jakými jsou Volvo, Lotus, Lynk & Co, LEVC, abychom jmenovali alespoň některé, a má 9,6% podíl v německém koncernu Daimler AG. Geely je průkopníkem v oblasti elektromobility i nových řešení mobility. Geely je skvělým příkladem toho, co znamená úspěch v dnešním problémy sužovaném světě.

Ocenění SportBest 2019 náleží legendě formule 1 Nikimu Laudovi. „Niki Lauda je všeobecně brán za jednoho z největších jezdců F1 všech dob. Byl trojnásobným mistrem světa F1 z let 1975, 1977 a 1984. Byl jediným jezdcem v historii F1, který byl šampionem s vozy Ferrari i McLaren, tedy se dvěma nejúspěšnějšími konstruktéry ve F1. Po odchodu z aktivní činnosti se stal významnou postavou ve formuli 1, když nejprve pracoval jako konzultant pro Scuderii Ferrari, poté jako vedoucí týmu Jaguar Racing a nakonec jako předseda a spolumajitel týmu Mercedes-AMG Petronas F1. Celý jeho život byl věnován technickému pokroku. Změnil podobu formule 1 způsobem, který dnes definuje tyto závody. V roce 2019, tedy roce jeho úmrtí ve věku 70 let, proto AutoBest vzdává hold Nikimu jako vítězi SportBest," uvedl Gerhard Kuntschik, významný člen poroty AutoBest zastupující Rakousko a jeden z nejzkušenějších evropských novinářů věnujících se motoristickému sportu. Je to poprvé v 19leté historii AutoBestu, kdy se porota rozhodla udělit cenu posmrtně.

Prestižní ocenění SafetyBest 2019 získávají technologie ClearSight Back View Mirror a ClearSight Ground View společnosti Jaguar Land Rover. Jaguar Land Rover zavedl revoluční technologie, které pomáhají zvyšovat úroveň bezpečnosti pro řidiče i cestující. Tato zásadní technická vylepšení poskytují jednoznačné výhody pro zákazníky. Digitální zpětné zrcátko ClearSight Back View Mirror předefinovává koncept zrcátka, který se od svého zavedení v roce 1921 téměř nezměnil. ClearSight Ground View je první systém na světě, díky němuž je realitou jinak nepředstavitelná myšlenka průhledné kapoty, a otevírá tak nové hranice pro bezpečnost jízdy v terénu.

AutoBest 2020 Finalist

Zbývající ceny DesignBest, TechnoBest, SmartBest, EcoBest za rok 2019 budou vyhlášeny později ve spojení s oznámením vítěze AutoBest 2020.

Členové AutoBest zastupují 31 evropských zemí, což představuje z tohoto pohledu největší nezávislou motoristickou porotou na světě. AutoBest Jury věnuje velkou pozornost úsilí automobilového průmyslu. Pečlivě sleduje a oceňuje investice, nové pracovní příležitosti v automobilovém průmyslu, finanční prostředky vynaložené na ekologická auta a technologie i podporu různých regionů Evropy, stejně jako moderní technologie a konektivitu. Celkově porota věnuje těmto úspěchům osm ocenění v kategoriích ManBest, CompanyBest, EcoBest, DesignBest, TechnoBest, SafetyBest, SmartBest a SportBest. Nyní AutoBest zveřejňuje první čtyři z vítězů. Později vydá sdělení týkající se zbývajících vítězů.

Devatenáctý ceremoniál předávání cen se bude konat 13. února 2020 v německé Mohuči (Mainz). Každý rok se při AutoBest Awards Gala potkávají přední představitelé různých společností. Tato událost se proto stala jednou z mála evropských akcí, kde se konkurenti s velkým potěšením setkávají u jednoho stolu. Slavnostní předávání cen AutoBest se vyvinulo z významné večeře v pětihvězdičkovém hotelu v evropský galavečer s uměleckou náplní, gurmánským menu a jedinečným Grand Finale pro vítěze cen AutoBest. Slavnostní předání cen v roce 2019 se konalo v Bruselu v Belgii.

AutoBest 2020 Finalist

Organizace AutoBest byla založena v roce 2001 s revolučním konceptem Best Buy Car, autem, které je tím nejlepším dostupným na evropském trhu. Pro vítězství v anketě AutoBest musí vůz představovat tu nejlepší nabídku pro většinu evropských zákazníků. AutoBest pro rozhodnutí o vítězi používá transparentní hlasovací systém se složitou maticí 13 kritérií.

Nejdůležitějšími kritérii v hlasovacím procesu jsou cena, servisní síť, distribuce náhradních dílů a všestrannost vozu. Stále významnější roli ale hrají také design a použití nových technologií. Samozřejmostí při hlasování jsou i kritéria týkající se bezpečnosti, ekologie a hospodárnosti provozu.

 

Komentáře ke článku