Novinky

  • 26.05.2020 Good Francouzský prezident Macron přislíbil automobilkám v zemi masivní podporu

  • 25.05.2020 Good Kolínská automobilka TPCA dnes obnovila výrobu

  • 24.05.2020 Bad Americká divize autopůjčovny Hertz vyhlásila kvůli koronaviru bankrot

Facebook Instagram

Porota AutoBest vyhlásila pět finalistů

Porota AutoBest vyhlásila pět finalistů

Jsou jimi Nissan Juke, Opel Corsa, Peugeot 208, Renault Clio a Škoda Kamiq

Nissan Juke, Opel Corsa, Peugeot 208, Renault Clio a Škoda Kamiq jsou finalisty evropské ankety AutoBest 2020. Tyto vozy budou soutěžit o cenu Best Buy Car of Europe 2020, tedy Auto, které je tou nejlepší koupí v Evropě pro rok 2020. Mezinárodní porota, sestávající z 31 členů, uskuteční konečné hodnocení a odevzdá své hlasy v nadcházejících týdnech, přičemž vítěz bude vyhlášen v polovině prosince.

AutoBest 2020 Finalist

„V rámci AutoBest pozorně sledujeme trendy v oboru a od evropských spotřebitelů se neustále učíme, co hledají při nákupu nových automobilů. Věříme, že pětice letošních finalistů je vyjádřením těchto trendů - od procesu elektrifikace až po nové možnosti financování,“ řekl zakladatel a předseda organizace AutoBest Dan Vardie.

AutoBest uvolňuje logo European AutoBest 2020 Finalist, které může těchto pět vozů používat ve všech svých komunikačních a propagačních kampaních, a to až do vyhlášení vítěze AutoBest 2020.

Evropská porota AutoBest se 27. a 28. listopadu sejde na okruhu Intercity Istanbul Park Formule 1 k závěrečnému testu. „Letos jsme vybrali slavný okruh F1 poblíž Istanbulu. Uskutečníme zde ty nejlepší testy na trati i na silnici, a to s využitím zkušebního zařízení světové úrovně a vysoce kvalifikovaných odborníků,“ uvedl spoluzakladatel a předseda poroty AutoBest Ilia Seliktar.

AutoBest 2020 Finalist

Ocenění ManBest 2019, spojené s uvedením do Síně slávy nejlepších manažerů v rámci automobilového průmyslu získal generální ředitel společnosti Opel Michael Lohscheller. „V době, kdy Opel hledal cestu k úspěchu, přišel Michael Lohscheller jako správný muž ve správném čase se správnou vizí a strategií, která by německého výrobce automobilů přivedla k nové éře. Michael Lohscheller je prvním evropským generálním ředitelem Opelu, který tuto společnost úspěšně přivedl k ziskovosti po téměř dvou desetiletích ztrát. Jako potvrzení jeho úspěchu byl v roce 2019 jmenován členem představenstva skupiny PSA,“ uvedl Dan Vardie.

Letošní cenu CompanyBest získává skupina Geely Auto Group. Není pochyb o tom, že Geely je nejrychleji rostoucí automobilovou společností na světě, tedy v oboru, který je proslulý svou extrémní konkurenceschopností a tvrdostí, což je obrovský úspěch pro firmu založenou v roce 1986 vizionářským předsedou Li Šu Fu. Geely dnes vlastní takové slavné značky, jakými jsou Volvo, Lotus, Lynk & Co, LEVC, abychom jmenovali alespoň některé, a má 9,6% podíl v německém koncernu Daimler AG. Geely je průkopníkem v oblasti elektromobility i nových řešení mobility. Geely je skvělým příkladem toho, co znamená úspěch v dnešním problémy sužovaném světě.

Ocenění SportBest 2019 náleží legendě formule 1 Nikimu Laudovi. „Niki Lauda je všeobecně brán za jednoho z největších jezdců F1 všech dob. Byl trojnásobným mistrem světa F1 z let 1975, 1977 a 1984. Byl jediným jezdcem v historii F1, který byl šampionem s vozy Ferrari i McLaren, tedy se dvěma nejúspěšnějšími konstruktéry ve F1. Po odchodu z aktivní činnosti se stal významnou postavou ve formuli 1, když nejprve pracoval jako konzultant pro Scuderii Ferrari, poté jako vedoucí týmu Jaguar Racing a nakonec jako předseda a spolumajitel týmu Mercedes-AMG Petronas F1. Celý jeho život byl věnován technickému pokroku. Změnil podobu formule 1 způsobem, který dnes definuje tyto závody. V roce 2019, tedy roce jeho úmrtí ve věku 70 let, proto AutoBest vzdává hold Nikimu jako vítězi SportBest," uvedl Gerhard Kuntschik, významný člen poroty AutoBest zastupující Rakousko a jeden z nejzkušenějších evropských novinářů věnujících se motoristickému sportu. Je to poprvé v 19leté historii AutoBestu, kdy se porota rozhodla udělit cenu posmrtně.

Prestižní ocenění SafetyBest 2019 získávají technologie ClearSight Back View Mirror a ClearSight Ground View společnosti Jaguar Land Rover. Jaguar Land Rover zavedl revoluční technologie, které pomáhají zvyšovat úroveň bezpečnosti pro řidiče i cestující. Tato zásadní technická vylepšení poskytují jednoznačné výhody pro zákazníky. Digitální zpětné zrcátko ClearSight Back View Mirror předefinovává koncept zrcátka, který se od svého zavedení v roce 1921 téměř nezměnil. ClearSight Ground View je první systém na světě, díky němuž je realitou jinak nepředstavitelná myšlenka průhledné kapoty, a otevírá tak nové hranice pro bezpečnost jízdy v terénu.

AutoBest 2020 Finalist

Zbývající ceny DesignBest, TechnoBest, SmartBest, EcoBest za rok 2019 budou vyhlášeny později ve spojení s oznámením vítěze AutoBest 2020.

Členové AutoBest zastupují 31 evropských zemí, což představuje z tohoto pohledu největší nezávislou motoristickou porotou na světě. AutoBest Jury věnuje velkou pozornost úsilí automobilového průmyslu. Pečlivě sleduje a oceňuje investice, nové pracovní příležitosti v automobilovém průmyslu, finanční prostředky vynaložené na ekologická auta a technologie i podporu různých regionů Evropy, stejně jako moderní technologie a konektivitu. Celkově porota věnuje těmto úspěchům osm ocenění v kategoriích ManBest, CompanyBest, EcoBest, DesignBest, TechnoBest, SafetyBest, SmartBest a SportBest. Nyní AutoBest zveřejňuje první čtyři z vítězů. Později vydá sdělení týkající se zbývajících vítězů.

Devatenáctý ceremoniál předávání cen se bude konat 13. února 2020 v německé Mohuči (Mainz). Každý rok se při AutoBest Awards Gala potkávají přední představitelé různých společností. Tato událost se proto stala jednou z mála evropských akcí, kde se konkurenti s velkým potěšením setkávají u jednoho stolu. Slavnostní předávání cen AutoBest se vyvinulo z významné večeře v pětihvězdičkovém hotelu v evropský galavečer s uměleckou náplní, gurmánským menu a jedinečným Grand Finale pro vítěze cen AutoBest. Slavnostní předání cen v roce 2019 se konalo v Bruselu v Belgii.

AutoBest 2020 Finalist

Organizace AutoBest byla založena v roce 2001 s revolučním konceptem Best Buy Car, autem, které je tím nejlepším dostupným na evropském trhu. Pro vítězství v anketě AutoBest musí vůz představovat tu nejlepší nabídku pro většinu evropských zákazníků. AutoBest pro rozhodnutí o vítězi používá transparentní hlasovací systém se složitou maticí 13 kritérií.

Nejdůležitějšími kritérii v hlasovacím procesu jsou cena, servisní síť, distribuce náhradních dílů a všestrannost vozu. Stále významnější roli ale hrají také design a použití nových technologií. Samozřejmostí při hlasování jsou i kritéria týkající se bezpečnosti, ekologie a hospodárnosti provozu.

 

Komentáře ke článku