Novinky

  • 25.03.2019 Neutral Za polárním kruhem se testuje neobvyklý prototyp - Dacia Duster s elektrickým pohonem.

  • 22.03.2019 Neutral Bugatti plánuje luxusní limuzínu s legendárním jménem Royale a elektrickým pohonem.

  • 21.03.2019 Good Automobilky Toyota a Suzuki se dohodly na prohloubení spolupráce týkající se i Evropy.

Facebook Instagram

Ford Mustang rozložený na prvočástice

Ford Mustang rozložený na prvočástice

Ikonický vůz coby stavebnice Lego

Jeden z nejkultovnějších automobilů v historii se dočká svého ztvárnění také v podobě stavebnice Lego. Prvního března se na pultech prodejen objeví Ford Mustang, rozložený na 1470 dílků.

Vzorem pro produkt z řady Lego Creator Expert byl konkrétně Mustang Fastback z roku 1967. Model po složení měří 10 centimetrů na výšku, 34 centimetrů na délku a 14 centimetrů na šířku.

Má funkční řízení, tmavě modrou karoserii s bílými pruhy, kapotu s otvorem, vytištěné logo Mustang na masce, emblémy GT a pětipaprsková kola. Navíc je tu ještě volitelné příslušenství: kompresor, přední a zadní spoiler, koncovky výfuku a nádrž na oxid dusičitý („nitro“).

 

 Pod kapotou se skrývá detailně provedený motor V8 včetně baterie, hadic a vzduchového filtru. Zadní nápravu lze přizvednout a udělit tím vozidlu charakteristický vzhled upravených amerických „muscle cars“.

 

Po otevření dveří a odstranění střešního panelu se naskytne pohled do interiéru s klasickými sedadly, rádiem, volantem a středovou konzolou s řadicí pákou.

Komentáře ke článku

reklama
reklama