Novinky

  • 26.06.2019 Bad Americké koncerny likvidují normální auta - další obětí GM bude od roku 2023 Camaro.

  • 24.06.2019 Neutral V roce 2020 má mít 26 % vozů taxi v Berlíně hybridní pohon.

  • 24.06.2019 Neutral Crossover Volkswagen T-Roc se bude od roku 2020 nabízet i s karoserií kabriolet.

Facebook Instagram

Ford Mustang rozložený na prvočástice

Ford Mustang rozložený na prvočástice

Ikonický vůz coby stavebnice Lego

Jeden z nejkultovnějších automobilů v historii se dočká svého ztvárnění také v podobě stavebnice Lego. Prvního března se na pultech prodejen objeví Ford Mustang, rozložený na 1470 dílků.

Vzorem pro produkt z řady Lego Creator Expert byl konkrétně Mustang Fastback z roku 1967. Model po složení měří 10 centimetrů na výšku, 34 centimetrů na délku a 14 centimetrů na šířku.

Má funkční řízení, tmavě modrou karoserii s bílými pruhy, kapotu s otvorem, vytištěné logo Mustang na masce, emblémy GT a pětipaprsková kola. Navíc je tu ještě volitelné příslušenství: kompresor, přední a zadní spoiler, koncovky výfuku a nádrž na oxid dusičitý („nitro“).

 

 Pod kapotou se skrývá detailně provedený motor V8 včetně baterie, hadic a vzduchového filtru. Zadní nápravu lze přizvednout a udělit tím vozidlu charakteristický vzhled upravených amerických „muscle cars“.

 

Po otevření dveří a odstranění střešního panelu se naskytne pohled do interiéru s klasickými sedadly, rádiem, volantem a středovou konzolou s řadicí pákou.

Komentáře ke článku

reklama
reklama