Novinky

  • 25.03.2019 Neutral Za polárním kruhem se testuje neobvyklý prototyp - Dacia Duster s elektrickým pohonem.

  • 22.03.2019 Neutral Bugatti plánuje luxusní limuzínu s legendárním jménem Royale a elektrickým pohonem.

  • 21.03.2019 Good Automobilky Toyota a Suzuki se dohodly na prohloubení spolupráce týkající se i Evropy.

Facebook Instagram

Seat zaznamenal rekordní ekonomické výsledky

Seat zaznamenal rekordní ekonomické výsledky

Loni prodal přes půl milionu automobilů

Provozní zisk automobilky Seat vzrostl v loňském roce o 33,4 % na rekordních 254 milionů eur. Příjmy z prodeje dosáhly hodnoty 10, 202 miliardy eur. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil mateřský koncern Volkswagen.

Španělský výrobce umístil na globálním trhu celkem 517 600 vozidel, což v meziročním srovnání představuje vzestup o 10,5 %. Vyrobeno jich bylo přesně o 10 300 kusů více, a to i v českých závodech v Mladé Boleslavi a Kvasinách.

Seat může být s rokem 2018 spokojený

Naše finanční situace nikdy nebyla lepší díky odbytovým výsledkům, které jsou projevem důvěry zákazníků. Uvedením Tarraca jsme završili první fázi obnovy našeho portfolia a brzy zahájíme druhou s ambicí stát se významným hráčem v oblastech elektrifikace, konektivity a sdílené mobility. Zároveň také čelíme výzvám a nejistotám, které vyplývají ze snižování emisních limitů a z makroekonomické situace,“ uvedl při této příležitosti předseda představenstva Seatu Luca de Meo.

Z jednotlivých modelů zaznamenala masivní boom poptávky především Arona, která se v pomyslném žebříčku zařadila na třetí místo za Ibizu a Leon.

Komentáře ke článku

reklama
reklama