Novinky

  • 07.12.2019 Neutral Japonským Autem roku 2019 se stala Toyota RAV4

  • 05.12.2019 Neutral Konsorcium kanadského miliardáře Lawrence Strolla hodlá koupit Aston Martin.

  • 01.12.2019 Neutral Lewis Hamilton (Mercedes) vyhrál VC Abú Zabí, poslední závod F1 v roce 2019

Facebook Instagram

Dendo Drive House se chystá do prodeje

Dendo Drive House se chystá do prodeje

Ekosystém od Mitsubishi propojuje auto a domácnost

Mitsubishi představilo na autosalonu v Ženevě ekosystém Dendo Drive House (DDH) pro domácnosti a vozy. Má sloužit k výrobě, skladování a sdílení energie, kdy se automobil stává součástí rozsáhlejší infrastruktury.

DDH, využívající kompatibilitu modelu Outlander PHEV s řešením V2X, zahrnuje elektromobil nebo plug-in hybrid, obousměrnou nabíječku, fotovoltaické panely, domácí akumulátor energie a zařízení pro hospodaření s energiemi (HEMS). Je navržen pro nasazení v domácnostech, ale lze jej rozšířit i na komerční nebo průmyslové provozy.

Umožní zákazníkům nabíjení vozidla sluneční energií, stejně tak jako použití elektřiny z vlastního elektromobilu/plug-in hybridu pro potřeby bydlení. Ve dne se tak sníží náklady na palivo aplikací fotovoltaických panelů k produkci elektřiny a jejímu ukládání do baterie, zatímco v noci bude energie prostřednictvím obousměrné nabíječky proudit z elektromobilu/plug-in hybridu do domu.

Prodej DDH by měl začít během fiskálního roku 2019, nejdříve v Japonsku a v Evropě. Budou ho, stejně jako instalaci a údržbu, zajišťovat autorizovaní dealeři Mitsubishi. 

Komentáře ke článku