Novinky

  • 22.04.2019 Neutral Lotus, patřící čínskému holdingu Geely, připravuje superauto s elektrickým pohonem.

  • 20.04.2019 Neutral Nový Ford Kuga se v USA představuje jako Ford Escape a Lincoln Corsair.

  • 20.04.2019 Bad Zahájení sériové výroby elektromobilu Audi e-tron zpožďuje nedostatek akumulátorů.

Facebook Instagram

Ford naznačil, jak bude vypadat nová Puma

Ford naznačil, jak bude vypadat nová Puma

Sportovně laděný crossover uvidíme v létě a prodej začne počátkem roku 2020

Ford Puma býval malé kupé postavené na bázi Fiesty a vyráběné v letech 1997 až 2002. Nová Puma sice také využívá konstrukční základ z Fiesty včetně globální platformy B (tu používá i druhá generace EcoSportu), nicméně koncepce vozu se podřídila současným trendům.

SUV a crossovery aktuálně tvoří více než pětinu všech prodaných vozů Ford na evropském trhu. V roce 2018 jejich odbyt meziročně vzrostl o více než 19 %. Místo kupé proto přijde malý pětidveřový crossover se zvýšenou světlou výškou a velkým zavazadlovým prostorem o objemu 456 l. Novinka nenahradí SUV EcoSport, ale rozšíří nabídku SUV a crossoverů značky Ford o zcela nový model.

Ford Pumu zatím ukázal jen na první upoutávce. Kompletní odhalení novinky se plánuje na léto a prodej začne na přelomu roku. Oproti EcoSportu bude Puma sportovnější a atraktivnější vůz s prostorným interiérem.

Mezi pohonnými jednotkami nebude chybět ani mild hybridní pohon s přeplňovaným zážehovým tříválcem 1,0 EcoBoost, motorgenerátorem a 48 V elektrickou sítí. Největší výkon hnací soustavy činí 114 kW (155 k).

Nová Puma se budeu vyrábět v rumunské Craiově spolu s evropskou verzí modelu EcoSport.

Ford Puma

 

Komentáře ke článku

reklama
reklama